Namiesto boja o titul priateľské stretnutie v útrobách haly

Kategórie

Dunajskostredská športová hala mala byť v stredu dejiskom rozhodujúceho súboja nadstavby hádzanárok o majstra Slovenska 2023/2024. Aktérky duelu HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce, ktorého víťaz by si zaistil titul, sa však na palubovku nedostali. Vzhľadom na udalosti – útok na predsedu vlády SR Roberta Fica v Handlovej – sa Slovenský zväz hádzanej (SZH) po konzultácii s Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR rozhodol odložiť šláger na neurčito.

“Pod vplyvom včerajších udalostí som toto rozhodnutie trochu aj očakával. Bolo celkom prirodzené, že sa objavia úvahy o odložení. Keďže nebolo nič isté ohľadom zdravotného stavu, tak to bolo zodpovedné rozhodnutie, ktorému sa musíme prispôsobiť. Život píše aj veľmi nečakané príbehy. V tomto prípade som bol zhrozený, že niečo také sa môže stať u nás,” uviedol prezident HC DAC Zoltán Horváth.  Informácia o odložení stretnutia prišla približne hodinu a pol pred jeho plánovaným začiatkom. “Keďže z atraktívneho duelu mal byť priamy prenos, televízne štáby boli už v hale pripravené. Hneď sme však zareagovali a informovali aj prostredníctvom sociálnych sietí, aby sa o tom čo najskôr dozvedelo čo najviac ľudí, ktorí chceli prísť.” Odloženie zápasu spôsobí mnohé komplikácie nielen pri hľadaní náhradného termínu. Pre Dunajskostredčanky to v stredu malo byť posledné vystúpenie v sezóne. “Každý má naplánovaný svoj život. My sme mali mať už sezónu za nami. Momentálne je veľká neznáma, ako to napokon bude. Hráčky boli pripravené na rozhodujúci zápas, teraz ich bude treba minimálne ďalšie dva týždne udržiavať v tréningovom procese, pričom už tam mali plánované cesty domov, dovolenky, atď.”

Michalovská výprava sa o zrušení stredajšieho zápasu dozvedela pri vchádzaní do Dunajskej Stredy. Oba tímy sa vzhľadom na výnimočnú situáciu stretli potom vo VIP priestoroch haly. “Športová rivalita existuje, ale stretnutie sa nieslo v priateľskej atmosfére,” poznamenal Horváth. Ocenil to aj kouč Iuventy Peter Kostka: “S Dunajskou Stredou máme dobré vzťahy. Dali nám k dispozícii halu aj na štvrtkový tréning pred odchodom do Budapešti.” Zemplínčanky mali v stredu bojovať na Žitnom ostrove o titul a v nedeľu ich v Španielsku čaká prvý zápas finále Európskeho pohára proti ATTICGO Bm Elche. “Týždeň sme sa zodpovedne pripravovali na súboj s DAC a dá sa povedať, že EP sme dali bokom. Nezobrali sme odloženie pozitívne, ale za tých okolností to bolo správne rozhodnutie. Určite nás to zasiahlo, keď sme dostali tú informáciu. Nič s tým však nenarobíme. Teraz potrebujeme prepnúť a už sa sústrediť na pohárové vystúpenie,” dodal Kostka. Do konca nadstavby zostáva odohrať dva zápasy. Súboj 6. kola Michalovce – Šaľa pre povinnosti Iuventy v EP už skôr preložili na 29. mája, ešte treba nájsť termín pre duel Dunajská Streda – Michalovce. Už to tak s veľkou pravdepodobnosťou vyzerá, že sezóna sa uzavrie začiatkom júna.

Autor: slovakhandball.sk

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Žiačky

Žiačky na turnaji v Prahe

Tri naše družstvá sa počas Veľkej noci zúčastnia jedného z najväčších turnajov v Strednej Európe Praha Cup 2024. Na tradičnom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.