Novou športovou riaditeľkou Milica Palovčáková

Kategórie

Našou novou športovou riaditeľkou sa od júla stáva Milica Palovčáková. Tá v minulosti pôsobila v našom klube ako vedúca družstva žien, či organizačná pracovníčka. Palovčáková v klube nahradí Helenu Aspridu, ktorá po dvoch rokoch na vlastnú žiadosť končí v tejto funkcii.

Helena Aspridu v našom klube skončila po tom, čo sa je muž Boris Aspridis, ktorý v klube vykonával funkciu asistenta trénera v tíme žien, ako aj kondičného trénera, upísal účastníkovi českej mužskej extraligy z Karvinej. „Vedeli sme, že táto situácia musí raz nastať. Trochu nás to ale teraz zaskočilo. Nerátali sme s tým, že tieto zmeny budeme robiť teraz. Podarilo sa nám ich nahradiť a teraz je to už o tom, aby si to celé sadlo. Či už s Helenou, alebo Borisom sme boli maximálne spokojní. K ich práci sme nemali žiadne výhrady, odviedli u nás kusisko poctivej roboty. Chcel by som im touto cestou poďakovať za účinkovanie v našom klube, ako aj popriať im veľa úspechov v ďalších pôsobiskách,“ zdôraznil prezident klubu Patrik Sabov. Pri žene ako športovej riaditeľke budú v klube pokračovať aj naďalej. Tentoraz si vybrali bývalú mládežnícku hráčku, neskôr trénerku, organizačnú pracovníčku, či vedúcu družstva Milicu Palovčákovú. „Milica bola v minulosti súčasťou klubu. Aj teraz bola v blízkosti klubu a keď sme potrebovali pomoc, rada pomohla. Našou myšlienkou bolo, aby sme post športového riaditeľa obsadili človekom, ktorý klub pozná a nemusel by sa zoznamovať s prostredím. Milica Palovčáková túto podmienku spĺňa. Som rád, že našu ponuku prijala a bude nám k dispozícii,“ pokračuje prezident MŠK Iuventa.

Bývalú brankárku klubu, neskôr trénerku a vedúcu družstva ponuka potešila, no je pre ňu zároveň aj zaväzujúca. „Na stretnutí mi pán prezident ozrejmil situáciu, predostrel ponuku pozície a predstavil víziu. Prostredie klubu a súťaží, v ktorých participuje, je mi známe. Niekoľko sezón som bola súčasťou tohto ,,organizmu,, a bolo to veľmi obohacujúce. Je to veľká a vzácna príležitosť. Cením si ju a preto som sa rozhodla zhostiť tejto úlohy. Predstavuje mnoho výziev, ale aj príležitostí spraviť niečo dobré a prospešné, niečo z čoho by benefitoval nielen klub, ale v istých ohľadoch aj miestna komunita, od ktorej sa klubu dostáva veľkej podpory,“ povedala nová športová riaditeľka, ktorá by sa funkcie mala ujať v polovici júla. V týchto dňoch je totiž s reprezentáciou predkadetiek vo Švédsku.

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.