Staršie dorastenky s remízou, prvej prehre mladších dorasteniek nezabránilo ani šestnásť gólov Aliny Kamberovič

Naše staršie dorastenky remizovali v treťom kole najvyššej súťaže na pôde Dunajskej Stredy 30:30. Gólovo sa darilo Tamara Geffertovej, ktorá zaznamenala desať presných zásahov a Barbore Sabovovej, ktorá zaznamenala o jeden gól menej. Prvú porážku v sezóne utrpeli naše mladšie dorastenky, ktoré v Dunajskej Strede prehrali 22:28. Nepomohlo im ani šestnásť gólov Aliny Kamberovič.

Po reprezentačnej pauze sa naše dorastenky predstavia doma. V sobotu piateho októbra privítajú celky ŠŠK Drábová Košice (9.30 hod. a 11.15 hod.).

Mladšie dorastenky
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 28:22 (14:8)
Pok. hody: 3/2 – 7/6. Vylúčené: 3 – 3, ČK: Mirmanová (Michalovce, za hrubý faul). Rozhodovali: Haščíková a Kellner.
MŠK IUVENTA: Matisová, Kubičinová – Ondrušová 1, Morávková, D. Holejová, Mirmanová, Besterciová, Petrašková, Farkašová, Szabová 1, Vargová, Babinčáková, Zoššákoá 3, Vrabeľová, A. Kamberovič 16/6.

Tréner Dárius Rusnák: “V nešťastnom čase sme cestovali na zápas k jednému z favoritov súťaže. Aj to sa možno podpísalo pod náš výkon v prvom polčase, kedy sme hlavne zle bránili. Dievčatám slúži ku cti, že to nezabalili a v druhom polčase podali dobrý výkon. Prvá prehra samozrejme bolí, no zápas nám ukázal aj pozitíva, na ktorých chceme stavať do ďalších duelov.”

Staršie dorastenky
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 30:30 (14:14)
Pok hody: 5/5 – 3/3. Vylúčené: 5 – 4. Rozhodovali: Haščíková a Kellner.
MŠK IUVENTA: Lazorak, Kubičinová, Cabanová – Mináriková, Sabovová 9/3, Fišanová 3, Sopúchová, Padová, Szabová, Krylová, Berešová, Geffertová 10, V. Čižmariková 1, Rohaľová 1, Paľová 2, Zoššáková.

Dušan Daniš (tréner): “Ja si myslím, že to bol veľmi kvalitný zápas. Rozhodovali maličkosti. My sme nepremenili niekoľko dobrých šancí a takisto aj v obrane sme dostali pár lacných gólov. Bola to taká spravodlivá deľba bodov.”