Osemgólové víťazstvo v Zlíne

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase pätnásteho kola MOL ligy na pôde Handball Club Zlín hladko o osem gólov 31:23 a po dvoch prehrách v rade tak zabodovali naplno. Pomohlo k tomu aj deväť gólov Kariny Soskydovej. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu ôsmeho februára o 15.00 hod. privítajú Hodonín.

Michalovčanky sa v Zlíne chceli vrátiť na víťaznú vlnu a od začiatku išli za dvoma bodmi. Domáci hráčky s nimi dokázali držať krok iba do siedmej minúty, kedy bolo 3:3 Následne Iuventa strelila tri góly v rade a domácemu tímu nepomohol ani oddychový čas. Po ňom Michalovčanky naťahovali svoje vedenie. Polčas vyhrali o sem gólov 17:9. V tom druhom sa rýchlo ujali desaťgólového vedenia (20:10) a následne už kontrolovali priebeh duelu až do záverečných sekúnd.

Handball Club Zlín – MŠK Iuventa Michalovce 23:31 (9:17)
Pok. hody: 2/1 – 4/3. Vylúčené: 1 – 3. Rozhodovali: Fiala a Paulitík. Divákov:
HANDBALL CLUB: Stojarová, Kudláčková – Baborovská, Herbočková 7, Krejčíková 5, Machalová, Ulmanová, Sedláčková, Mikulášková, Jozífková, Stiksová 4/1, Fuksová 4, Polomíková 2, T. Pospíšilová, Kříčková 1.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Lazoraková – Dvorščáková 2, Biegerová 3/2, Popovcová, Soskydová 9/1, Bačenková 2, Lukáčová 4, Kowaliková 3, Brajovičová, Frelierová 1, Geffertová 3, Costová Perreirová 2, Sabovová 1.

Tréner Maroš Vikartovský: “Nebudem hodnotiť zápas celok, ale skôr to, že sme mali hluché pasáže, ktoré sa nám v iných zápasoch môžu vypomstiť. Treba si uvedomiť, že aj keď niekomu herne nejde, tak ho treba podporiť, lebo iba kolektív môže niečo dokázať. Samozrejme, dievčatám gratulujem k víťazstvu. Ideme ďalej po našej ceste.”

Viac na preskúmanie

Žiačky

Žlté žiačky na čele tabuliek

V žiackych súťažiach Košického a Prešovského kraja sú na čele tabuliek naše žlté žiačky. Staršie žiačky dokonca nestratili v pätnástich

Dorastenky

Prvé prehry dorasteniek

Víťazná šnúra a šnúra bez prehry našich dorasteniek sa skončili. V ôsmom kole najvyššej súťaže totiž na pôde MHK Bytča prehrali tak

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.