Bajčiová ukončila kariéru

Kategórie

Mala byť výraznou posilou michalovskej Iuventy do nasledujúcej sezóny, no napokon nebude. Dvadsaťpäťročná stredná spojka Vladimíra Bajčiová totiž končí kariéru. Najlepšia stredná spojka na Slovensku za rok 2022 síce začala s Iuventou prípravu na novú sezónu, no v pondelok oznámila vedeniu klubu, že končí.

„Rozmýšľala som nad tým už dlhšie. Zvažovala som, čo a ako ďalej. Prišla mi totiž aj ponuka na pracovnú pozíciu. Napokon som sa rozhodla uberať inou ako hádzanárskou cestou. Dám prednosť súkromnému životu a chcem sa zaradiť do bežného života, uviedla pre slovakhandball.sk tvorkyňa hry, ktorá v uplynulej sezóne okúsila zahraničný angažmán v talianskom Jomi Salerno, s ktorým sa tešila z majstrovského titulu i triumfu v superpohári. Držiteľka piatich slovenských titulov s Iuventou k možnosti návratu dodala. „Nemyslím si, že by som sa k hádzanej ešte vrátila, hoci sa vraví, že nikdy nehovor nikdy. Momentálne je moje rozhodnutie definitívne, ale uvidíme, čo život prinesie, veď mám len 25 rokov.”

V prvom momente zostali z jej rozhodnutia zaskočení aj v materskom klube. Ako ale hovorí športová riaditeľka Helena Aspridu, jej rozhodnutie rešpektujú. „Prekvapenie to pre nás určite bolo, nečakali sme to. Počítali sme s ňou ako posilou na spojkový rad. Keď to ale cíti tak, že chce skončiť, zubami-nechtami ju, aj keď má platnú zmluvu, držať nechceme. Je to určite škoda, pretože má iba 25 rokov, no jej rozhodnutie rešpektujeme.“ Vzhľadom na to, že sa do kádra po operácii kolena vracia Brazílčana Paizzinho a Iuventa má k dispozícii na post strednej spojky aj ďalšie hráčky, aj s novou posilou, juniorskou reprezentantkou Dorotou Bačenkovou, klub sa nateraz po náhrade za Bajčiovú obzerať nebude…

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.