V EP opäť štyri slovenské kluby, namiesto D. Stredy v EHF Európskom pohári aj Šaľa

Kategórie

Kvarteto MŠK Považská Bystrica, Tatran Prešov, MŠK Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa sa predstaví na v sezóne 2023/2024 aj na medzinárodnej scéne, HC DAC Dunajská Streda sa tejto možnosti zriekol. Slovensko bude mať v sezóne 2023/2024 z hľadiska počtu klubov rovnaké zastúpenie ako v predchádzajúcom ročníku. Jedinou zmenou je, že namiesto Dunajskej Stredy sa predstaví Šaľa. V uplynulej edícii zastupovali slovenskú hádzanú – Tatran Prešov v Európskej lige, MŠK Považská Bystrica v Európskom pohári (muži), MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda v Európskom pohári (ženy).

Slovensko bude v nadchádzajúcom ročníku európskych pohárových súťaží zastupovať kvarteto klubov. Pôvodne ich malo byť až päť, ale HC DAC Dunajská Streda bude napokon chýbať. Úradujúci ženský šampión totiž nemá halu vyhovujúcu podmienkam pre účasť v Európskej lige a od Európskej hádzanárskej federácie (EHF) nedostal výnimku, aby v nej mohol odohrať svoje domáce zápasy. Na kontinentálnej pohárovej scéne sa predstavia muži MŠK Považská Bystrica, Tatrana Prešov a ženy MŠK Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa.

EHF v týchto dňoch zverejnila zoznamy účastníkov jednotlivých pohárov. S napätím očakávali túto informáciu aj v klube úradujúceho mužského šampióna SR, keďže aj pri MŠK Považská Bystrica boli otázniky nad odobrením účasti v EL. Napokon to vyšlo a Považania dostali zelenú na účasť v druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaži mužských klubov. Navyše, sú zaradení priamo do základnej skupinovej fázy, kde majú istotu šiestich zápasov. Mená svojich súperov sa dozvedia 21. júla 2023. Tatran Prešov po účastiach v EL okúsi tentoraz Európsky pohár mužov. V tejto súťaži je zaradený do 2. kola, kde bude pri žrebe 18. júla figurovať medzi 32 nasadenými tímami.

MŠK Iuventa Michalovce po semifinálovej účasti v uplynulej sezóne sa pokúsi nadviazať na toto úspešné účinkovanie opäť v Európskom pohári žien. Zemplínčanky spolu s ďalšími 63 družstvami začnú v 2. kole (v prvom kole nie sú plánované nijaké zápasy, pozn.). Figurujú medzi 32 nasadenými takisto ako HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý sa vracia na európsku scénu po vyše desaťročnej absencii. Šalianky sa v pohárovej súťaži doteraz naposledy predstavili v sezóne 2009/2010. Michalovce i Šaľa spoznajú mená protivníkov tiež 18. 7. počas žrebovania vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Zo spoločnej slovenko-českej súťaže hádzanárok – MOL ligy žien malo štartovať až šesť tímov, ale osud Dunajskej Stredy postihol aj majstrovský DHC Slavia Praha, a tak z českých klubov zostali DHK Baník Most (EL) a Házená Kynžvart (EP).

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Ženy

V príprave so siedmimi víťazstvami

Zápasom v Kisvárde, ktorý sme prehrali tesne 26:29, ukončilo naše ženské družstvo svoju hernú časť prípravy na novú sezónu. V

Dorastenky

Dorastenky cez víkend v hre až dvakrát

Našim dorasteneckým tímom aj po dueloch dvadsiateho kola patria čelné pozície v tabuľkách najvyšších súťaží. Staršie dorastenky si upevnili prvé miesto

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.