Bajčiová víťazkou Superpohára, Habánková s Trúnkovou skórovali proti Gyoru

Aj v predvianočnom období dali o sebe vedieť v hádzanárskej Európe naše bývalé hráčky. Vladimíra Bajčiová sa stali víťazkou talianskeho Superpohára. Jej Jomi Salerno uspelo v Chieti, kde zdolalo Brixen 22:21. Salerno získalo Superpohár po siedmykrát.  Vladimíra Bajčiová dala za víťazky tri góly.

V maďarskej lige prehrala Kisvárda na palubovke lídra z Győru 19:30. Veronika Habánková strávila v drese hostiek na palubovke takmer 34 minút, počas ktorých vystrelila šesťkrát a dvakrát sa tešila z gólu, raz bola vylúčená. Nikoleta Trúnková sa predviedla štyrmi pokusmi, z ktorých sa jeden skončil gólom, odohrala 31 minút. Súboj prvého s tretím v najvyššej nórskej súťaži vyznel pre hádzanárky Kristiansandu, ktoré zdolali Molde 40:32. Z deviatej ligovej výhry mal radosť aj Tomáš Hlavatý, asistent trénera. Vo francúzskej lige si tesnú prehru v domácom prostredí na konto pripísalo družstvo OGC Nice, ktorá podľahlo Dijonu 29:30. Adriána Holejová neskórovala ani raz.

Ženy

V príprave aj s dvoma domácimi previerkami

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa tento týždeň začali pripravovať na novú sezónu. Aktuálny víťaz Slovenského pohára a obhajca slovenského striebra sa