Dvadsať rokov v pohárovej Európe

Kategórie

94 zápasov, z toho 44 výhier, štyri remízy a 46 prehier. Takáto je naša doterajšia bilancia v európskych pohároch, kde štartujeme už dvadsať rokov. V sérii článkov vám prinesieme obrat za našim doterajším účinkovaním v Európe, kde fungujeme mimo sezóny 2017/18 práve od roku 2003. Práve získaným titulom sa začala aj naša púť Európou…

Na prienik do pohárovej Európy získali Zemplínčanky možnosť svojim prvým slovenským titulom, ako aj ziskom prvého Slovenského pohára v sezóne 2002/03. V oboch finále zdolali Šaľu, ktorej čelili aj raz v Európe (o to si povieme v nasledujúcom článku..). Zápasy mimo vtedajšej WHIL mali punc od začiatku, a tak to brali aj v klube. Našim historicky prvým súperom bol vtedajší rumunský majster Rapid Bukurešť. Začali sme v najprestížnejšom pohári, Lige majstrov, do ktorej sme sa chceli dostať na šesť pokusov. Ani jeden úspešný nebol (povieme si o nich taktiež v jednom z článkov…).

Nebol to síce piatok trinásteho, ale sobota, no pre rumunského mohla byť nešťastná. Premiéra v pohárovej Európa sa totiž Michalovčankám herne vydarila a favorizovanému súperovi boli viac ako vyrovnaným partnerom. Tomu museli čeliť už bez opôr z vlaňajšej sezóny Andrei Šalatovej a Martine Halásovej, ktoré prijali ponuku konkurenčnej Šale. Zaplnená vtedajšia „zekoňácka hala“ hnala Michalovčanky za historickým víťazstvom, ktoré sa im napokon v dotyčnú sobotu nepodarilo. Viackrát síce viedli, nakoniec ale museli byť spokojné aj s remízou, keďže na konečných 30:30 vyrovnávala v samom závere Anna Obšatníková (vtedy ešte Dittelová). Po remíze mali k postupu do druhého predkola nakročené Rumunky, ktoré to v domácej odvete zvládli. Zverenky vtedajšieho trénera Michala Lukačína v odvete prehrali 23:33 a putovali tak do Pohára víťazov pohárov. Na prvý postup a aj prvé víťazstvo sme si teda museli chvíľku počkať (my si ich prinesieme v najbližších článkoch…). V oboch dueloch bola našou najlepšou strelkyňou Denisa Glankovičová. V prvom zápase strelila sedem gólov, v rumunskej odveta pridala dokonca osem presných zásahov.

Anna Dittelová (dnes už Obšatníková) takto vyrovnávala v domácom zápase na 30:30.

Sobota 13. september 2003
Iuventa Michalovce – SC Rapid Bukurešť 30:30 (12:13)
Pok. hody: 2/2 – 4/3. Vylúčené: 2 – 6. Rozhodovali: Fegir a Stegura (obaja Ukrajina). Divákov: 1100.
IUVENTA: Onderková, Krajcarová, Vaverková – Tóthová 6, Hriciková, Cinová 3, L. Kalaninová 4, Hrivňáková, Vorreiterová 2, Dittelová 4, Kundrátová 4, Jenčíková, Glankovičová 7, Vargová.

Nedeľa 21. september 2003
Rapid Bukurešť – Iuventa Michalovce 33:23 (18:9)
Pok. hody: 7/3 – 5/5. Vylúčené: 3 – 5. Rozhodovali: Rudič a Josič (obaja Chorvátsko). Divákov: 900.
IUVENTA: Onderková, Krajcárová – Tóthová 5, Hriciková, Cinová 1, L. Kalaninová 1, Vorreiterová 3, Dittelová 2, Kundrátová 1, Jenčíková 2, Glankovičová 8, Fialeková.

Viac na preskúmanie

Aktuality

Po druhýkrát so Švajčiarkami

Naše ženské družstvo si v druhom kole Európskeho pohára zmeria sily so švajčiarskym Yellow Winterthur. Oba zápasy sa po dohode klubov

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.