Fantázia. Po výhre 26:19 postupujeme do osemfinále EHF Európskeho pohára!

Kategórie

To, v čo možno nikto neveril sa stalo skutočnosťou. Naše dievčatá zvíťazili aj v odvetnom stretnutí tretieho kola EHF Európskeho pohára na pôde švédskeho Lugi Dam 26:19 a po domácej výhre 33:25 postúpili po šiestykrát do jarnej fázy európskeho pohára.

V odvetnom stretnutí sa najviac strelecky darilo Martine Popovcovej, ktorá strelila desať gólov. Pre naše dievčatá ešte rok 2022 nekončí. V sobotu ich totiž čaká duel semifinále Slovenského pohára v Šali a v utorok dvadsiateho decembra o 17.30 hod privítajú v dohrávanom stretnutí jedenásteho kola MOL ligy Baník Most.

V odvetnom stretnutí si naše dievčatá stále držali súpera na dištanc a aj preto nebola žiadna obava o stratu postupového náskoku. Prehrávali len v úvode a v závere polčasu, aj to iba o jeden gól a preto bolo osemgólové manko pre švédskeho protivníka priveľké sústo. Ten viedol ešte aj v úvode druhého dejstva, po trojgólovej šnúre sme ale opraty duelu prevzali do svojich rúk a ladným krokom sme dokráčali k víťazstvu 26:19, ktoré nám po šiestykrát zabezpečilo postup do jarných bojov európskeho pohára.

Lugi Dam – MŠK Iuventa Michalovce 19:26 (11:10)
Prvý zápas: 25:33
Do osemfinále postúpil MŠK Iuventa Michalovce.
Pok. hody: 3/2 – 1/1. Vylúčené: 2 – 5, ČK: Štefaniková (Michalovce – za tri vylúčenia). Rozhodovali: Borge a Naygren (obaja Nórsko). Divákov:
LUGI: Berg, Popaja 1 – Nyman 1, Lindeberg 1, Lundin 1, Carlsson 3, Lonnegren 2, Iseni 3, Moller Adebo 2, Nyrell 2, A. Andersson 3, Knudsen, Raiyne Malmberg.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Jakubíková – Dvorščáková 3, Polievková, Štefaniková 1, Dmytrenková 1, Popovcová 10, Soskyda, Kohučová 1, Wollingerová 3, Kompaniecová 5, Kolovská, Klučková, Krivokapičová.

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.