Hladký postup Michalovčaniek do osemfinále EHF Európskeho pohára

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce po druhýkrát v rade postúpili do osemfinále EHF Európskeho pohára. Zverenky trénera Petra Kostku zvládli domáci dvojzápas tretieho kola, keď poriadne pozametali s kosovským KHF Istogu, ktorý zdolali 43:18 a 47:18. Michalovčanky, ktoré v pohári obhajujú lanské semifinále, sa tak môžu tešiť na utorkový žreb v sídle EHF vo Viedni, v ktorom budú opäť nasadeným tímom.

Zemplínčanky majú za sebou úspešný týždeň. Najskôr v stredu v predohrávanom stretnutí jedenásteho kola MOL ligy výhrou 35:24 nad Pískom spečatili jesenné prvé miesto v súťaži a cez víkend nedali ani nádej na postup do osemfinále kosovskému tímu. „Vzhľadom na to, že sme hrali dvakrát doma bolo našou povinnosťou postúpiť do osemfinále,“ rozhovoril sa tréner MŠK Iuventa Peter Kostka. „Som rád, akým spôsobom sme postup dosiahli. Hrali sme aktívne, neustále sme dostávali súpera pod tlak. Darila sa nám prvá, i druhá vlna, dosahovali sme rýchle a jednoduché góly. Nebolo to iba o sile súpera, bolo to aj o tom, ako sme my pristúpili k zápasom a to ma teší najviac,“ pokračuje Kostka.

Favorit dvojzápasu bol v osemfinále prakticky už po sobotňajšej výhre 43:18. Očakávalo sa, ako Michalovčanky naložia so situáciu, kedy majú pred odvetou vysoký náskok. Nič nenechali na náhodu a súpera zdolali ešte výraznejším rozdielom. „Osobne, tiež som sa trochu bál, ako to bude v nedeľu. V podvedomí vždy máte to, že máte náskok. Dievčatá ale nič nenechali na náhodu a v nedeľu podali v niektorých momentoch ešte lepší výkon. Vždy hovorí hráčkam, že charakter sa spoznáva nie v ťažkých zápasoch, ale presne v takýchto. Aj keď sledujeme nejakú hráčku, vždy ich sledujem v tých ľahších zápasoch, ako k tomu pristupujú. S motiváciou problém nebol. Dievčatá vedia, o čo hrajú. Nesú na sebe dres najúspešnejšieho klubu na Slovensku a preto musia hrať na sto percent celý zápas. Úvod nám trochu nevyšiel, keď sme mali problém s preberaním pivota. Vyriešili sme to systémovo a potom to bolo už len o celkové skóre,“ vrátil sa ešte k nedeľňajšej výhre Kostka, ktorého tím splnil prvý tohtosezónny cieľ. „Bavili sme sa o tom už v lete, keď sme hovorili, že v pohári chceme hrať aj na jar. Verím, že budeme mať šťastie na žreb aj v osemfinále. Verím, že nám žreb opäť bude prajný a dostaneme súpera, cez ktorého sa môžeme dostať ešte ďalej,“ dodal Peter Kostka k utorkovému žrebu v sídle EHF vo Viedni.

Zdroj: Podvihorlatské noviny

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Hladké víťazstvo nad Olomoucom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávke šestnásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad DHK Zora Olomouc hladko 35:21 a v tabuľke

Dorastenky

Dorastenky naďalej líderkami tabuliek

Na prvých miestach v tabuľke sú aj po šiestich odohraných kolách naše staršie a mladšie dorastenky. Navyše, po víkendovom zakopnutí starších dorasteniek

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.