V osemfinále EHF Európskeho pohára proti slovinskej Ajdovščine

Kategórie

Našim súperom v osemfinále EHF Európskeho pohára bude slovinský ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle EHF vo Viedni. V ňom boli Michalovčanky nasadeným tímom. Prvý duel by sa mal hrať 13. až 14. januára u súpera, odveta v termíne 20.-21. január na našej pôde.

ŽRK Mlinotest v druhom kole pohára vyradil grécky Panorama Solún po výsledkoch 40:26 a 31:19. V treťom kole si poradil so švajčiarskym HV Herzogenbuchsee. Ten zdolal v domácom dvojzápase 35:24 a 21:20. Tento súper pre nás nie je úplnou neznámou, keďže v lete 2021 sme tam absolvovali dvojzápas, v ktorom sme vyhrali 31:23 a 31:26. „Nie je to súper, ktorého sme si priali. V domácej lige sa mu taktiež darí, keď ešte neprehral. Pre diváka to však určite bude atraktívny súper. Očakávam vyrovnané zápasy. Pokúsime sa o to, aby sme hrali opäť dvakrát doma, veľkú šancu tomu ale nedávam,“ poznamenala športová riaditeľka MŠK Iuventa Helena Aspridu, podľa ktorej je vylúčené, že by sa dvojzápas hral v Slovinsku.

Ajdovščina sa podobne ako naša Iuventa vezie v jesennej časti na víťaznej vlne. V európskom pohári vyhrala štyri zápasy, ku ktorým pridala aj päť víťazstiev v lige, v ktorej je na prvom mieste v tabuľke! „Dostali sme protivníka, ktorého sme si neželali. Podľa mňa si ale aj Ajdovščina neželela nás. Tak ako my, aj náš súper ťahá v lige víťaznú sériu. Jej doterajšie výsledky určite vzbudzujú rešpekt. Ak chceme ísť čo najďalej, musíme zdolať aj takýchto súperov. Našou výhodou možno bude to, že nebudeme celkom favoritom. Ja osobne som si tohto súpera neželal, ale na zápasy s ním sa teším,“ povedal tréner Peter Kostka.

Fakty z prípravných zápasov v auguste 2021
ŽRK Mlinotest Ajdovščina – MŠK Iuventa Michalovce 23:31 (9:18)
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaniková 4, Holejová 3, Bajčiová 3, Klučková 5, Kohučová 1, Radovičová 3, Trifunovičová 1, Rebičová, Vagaská 1, Dvorščáková, Trúnková 4, Godečová 6.

ŽRK Mlinotest Ajdovščina – MŠK Iuventa Michalovce 26:31 (13:14)
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaniková 5, Holejová 1, Bajčiová 3, Klučková 8, Kohučová 1, Radovičová 1, Trifunovičová 1, Rebičová 3, Vagaská 1, Dvorščáková 1, Trúnková 4, Godečová 2.

Program osemfinále
KH 7 BM Granollers (Španielsko) – SSD Handball Erice ARL (Taliansko)
Madeira Andebol SAD (Portugalsko) – Atticgo BM Elche (Španielsko)
Jomi Salerno (Taliansko) – Rocasa Grand Canaria (Španielsko)
ŽRK Bjelovar (Chorvátsko)- Cabooter Handbal Venlo (Holandsko)
HC Gjorche Petrov WHC Skopje (Severné Macedónsko) – Házená Kynžvart (ČR)
Benfica Lisabon (Portugalsko) – AESH Pylea Solún (Grécko)
Ankara Yenimahalle BSK – Armada Praxis Yalikavaspor (Turecko)

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.