Hlavatý opúšťa Rostov, novým pôsobiskom Kristiansand

Kategórie

Slovák Tomáš Hlavatý už nebude pokračovať ako tréner hádzanárok Rostova, ale čaká ho práca a v najlepšom európskom klube uplynulej sezóny. Jeho spolupráca s úradujúcim ruským šampiónom sa skončila po sezóne 2021/2022.

„Keď zoberiem športovú stránku, odnášam si množstvo skúseností. Bol som ten šťastný, ktorý mal možnosť spoznať, ako rozmýšľajú ľudia v tejto veľkej krajine. Ďakujem hráčkam za všetko, čo predviedli a ako pracovali, ako aj všetkým členom realizačného tímu i spolupracovníkom. Som vďačný za všetky emócie a momenty, ktoré mi priniesol tento angažmán,“ uviedol na rozlúčku na klubovom webe Hlavatý.

Tridsaťpäťročný Šaľan prišiel do Rostova pred sezónou 2018/2019. Počas svojho pôsobenia v rôznych funkciách okúsil chuť majstrovského titulu, víťazstva v národnom pohári i superpohári a bol finalistom Ligy majstrov. Od októbra 2020 rozšíril realizačný tím reprezentácie žien Ruska, s ktorou bol na ME 2020 (5. miesto), OH 2021 (2. priečka) i MS 2021 (8.). Od apríla 2022 prebral opäť pozíciu hlavného kouča Rostova (ako asistent tam spolupracoval s Ambrosom Martínom či Perom Johanssonom, pozn.) a na konci mája sa so svojimi zverenkami tešil z prvenstva v ruskej ligovej súťaži, keď vo finále pokorili rivalky z CSKA Moskva (28:29, 27:22). Hlavatého ďalšie kroky povedú do Nórska, kde bude ako asistent pôsobiť v tíme úradujúceho víťaza Ligy majstrov – Vipers Kristiansand, ktorého oporou je jeho česká priateľka Jana Knedlíková.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.