Hodonín sme zdolali v gólovej prestrelke 44:28

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v stretnutí 16. kola MOL ligy na domácej pôde nad HK Hodonín  44:28  a dosiahli tak pätnáste ligové víťazstvo v rade. Zverenky trénera Petra Kostku si touto výhrou upevnili prvé miesto v tabuľke, na ktorom majú naďalej náskok piatich bodov. Najbližšie ich budúcu sobotu čaká zápas v Olomouci.

Súboj prvého tímu s posledným mal od úvodných sekúnd jasný priebeh. Hodonín viedol v stretnutí iba raz  – v druhej minúte 1:0. Následne ale Paľová zrovnala na 1:1 a Popovcová troma gólmi v rade jasne uviedla smer prvého polčasu i celého zápasu. Michalovčanky už v prvom polčase viedli o desať gólov. Duel, v ktorom padlo až 72 gólov vyhrali hladko 44:28.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Hodonín 44:28 (21:13)
Pok. hody: 4/3 – 3/2. Vylúčené: 1 – 2. Rozhodovali: Bednár a V. Cibere (obaja Slovensko). Divákov: 600.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jakubíková – Radovičová 4/3, Pejovičová 1, Dorszová 1, Popovcová 7, Paľová 5, Bačenková 3, Habánková 1, Soskyda 2, Kohučová 7, Wollingerová 2, Kowaliková 3, Kompaniecová 4, Biegerová 1, Klučková 3.
HK: Kryšková, Zichová – Víchová 2, Drexlerová 1, Štipčáková 6/2, Maksimejko, Pavelková, Radonjič 1, Svobodová 5, Pospíšilová, Kalinová 4, Vasyljaka 2, Krejčíková 5, Nováková 1, Višňovská 1, Dermeková.

Peter Kostka (tréner MŠK Iuventa): „Chceli sme predviesť zlepšený výkon oproti duelu v Porube. Som rád, že sme sa prezentovali peknou útočnou hádzanou. Takto chcem, aby sme sa doma prezentovali. Rozdelil som družstvo na dve šestky. Každá z hráčok si tak zahrala po pätnásť minút v oboch polčasoch. Vyskúšali sme si brankárku Jakubíkovú z dorastu. Som rád, že sme sa dobre naladili na ďalšie zápasy, ktoré nás čakajú a ktoré budú dôležité z hľadiska umiestnenia, a takisto som rád, že nás prišlo podporiť toľko detí.