Infarktový záver vracia sériu na Žitný ostrov

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v druhom finálovom zápase play-off na domácej pôde nad HC DAC Dunajská Streda po remíze 24:24 7:6 v rozstrele a vyrovnali tak stav série na 1:1. O majstrovi Slovenska sa tak rozhodne v nedeľu v Dunajskej Strede.

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam, ktoré sa rýchlo ujali vedenia 2:0. Michalovčanky sa opäť trápili v zakončení a iba ťažko sa dostávali do zápasu. V desiatej minúte síce znížili na 4:5, DAC ale kontroval troma gólmi v rade a tréner Zemplínčaniek Peter Kostka oddychovým časom. Po ňom sa Iuvente podarilo šnúrou troch gólov znížiť na 7:8, rovnako ale odpovedali aj hostky, ktoré po góle Costy viedli v sedemnástej minúte 11:8. Michalovčanky sa ale opäť vzopreli osudu. Klučková znížila na 10:11 a oddychovým časom prinútila reagovať aj hosťujúcu lavičku. Po ňom tá istá hráčka vyrovnala na 11:11 a vyrovnaný stav bol až do konca zápasu.

Lívia Klučková poslala hneď v úvode druhého dejstva Iuventu po prvýkrát v zápase do vedenia. Tentoraz museli doťahovať hráčky DAC, ktoré prehrávali 15:17, dvoma gólmi v rade sa im ale podarilo zrovnať. Keď následne Klučková opäť poslal Michalovčanky do vedenia, reagovala lavička DAC oddychovým časom. Iuventa po ňom viedli 20:18, i 21:19, v 50. minúte sa dostala do vedenia 24:20, na čo lavička DAC reagovala ďalším oddychovým časom. Ten pomohol, pretože Dunajská Streda aj za pomoci dvoch presiloviek vyrovnala a dostala zápas k pokutovým hodom. Nemuselo to tak byť, Popovcová ale mierila v predposlednej minúte do žrde a keď sa neujala ani strela Wollingerovej po čase, museli rozhodnúť pokutové hody V nich mali nakoniec šťastnejšiu ruku Michalovčanky, ktoré v ôsmej sérii rozhodli o svojej výhre.

MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 24:24 (13:13) – rostrel 7:6
Stav série: 1:1.
Pok. hody: 3/2 – 7/6. Vylúčené: 3 – 2, ČK: Soskyda (Michalovce). Rozhodovali: Haščík a Sivák. Divákov: 900.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Tomovčíková – Polievková, Štefaniková 2, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda 1, Kohučová, Borysevyčová 2, Wollingerová 3, Radovičová, Hlivová, Kompaniecová 4, J. Rebičová, Klučková 10/2.
HC DAC: Magera, Gajdóczi – Pénzeš 1, Kovács, Costa 3, Juhošová 2, Mészároš, Desortová 5, Némethová, Pastorková, Sáriová 7/6, Demeter, Hornyák 2, E. Rajnohová 2, R. Bizík, Elo 2.

Hlasy:
Peter Kostka (tréner MŠK Iuventa Michalovce): „V závere to bola už lotéria, v ktorej sme mali šťastie. Inak to bol boj od prvej do poslednej minúty. V úvode získal súper náskok, keďže sme nepremieňali naše šance. Do zápasu sme sa vrátili bojovnosťou a výborným výkonom v obrane. Problémy nám robila osobná obrana na Wollingerovú, ale vyšiel mi ťah so zaradením Klučkovej na strednú spojku. Toto družstvo má veľkú vnútornú silu. Pre mňa je už toto víťazstvo, ako sme sa opäť dokázali zmobilizovať. Som na hráčky hrdý.”

Silvia Priklerová (asistentka trénera HC DAC D. Streda): „Náš herný prejav dnes nebol dobrý. Príliš skoro sme získali náskok a potom sme sa až veľmi uspokojili. V útoku nám chýbal tlak. Zápas vyvrcholil sedmičkovým rozstrelom, kde je to už len o šťastí. Doma budeme chcieť rozhodnúť.”

MOL Liga

Šlágre v Michalovciach a Moste

V MOL lige hádzanárok ide do tuhého. Už najbližšie 18. kolo prinesie dva atraktívne súboje tímov usilujúcich sa o najvyššie