Iuventa do štrnásteho finále v rade, po dlhšej dobe nie ako favorit

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce cez víkend odštartujú už svoju štrnástu finálovú sériu v rade. So štrnástimi titulmi rekordérky v rámci Slovenska čaká v podstate už ich tradičný finálový súper. Po tretíkrát v rade si zmerajú sily s HC DAC Dunajská Streda. Karta v podobe favorita sa ale tentoraz otočila. Tým nebudú Michalovčanky, ale DAC, ktorý vyhral MOL ligu a v súčasnosti má aj širší káder ako obhajca prvenstva. To, že Dunajská Streda vyhrala spoločnú súťaž Češiek a Sloveniek mu zároveň dáva šancu začínať finálovú sériu hranú na dve víťazstvá doma. Prvý duel sa tak odohrá v sobotu od 19.00 hod. na Žitnom ostrove.

Zatiaľ, čo Dunajská Streda sa v semifinále so Stupavou nepotrápila a zvíťazila hladko 2:0 na zápasy, Michalovčanky zviedla so Šaľou obrovský boj. Nevykoľajila ich ani prehra 22:24 v úvodnom zápase, keďže následne Duslo zdolali doma 29:26 a potom aj v Šali po obrovskom boji 20:19. „Bolo to náročné už len tým, že sme nezačínali doma,“ rozhovorila sa kapitánka MŠK Iuventa Patrícia Wollingerová, ktorá päť sekúnd pred koncom svojim gólom rozhodla tretí semifinálový duel. „Veľmi sme chceli byť vo finále. Nezlomila nás ani prehra v úvodnom zápase. Celú sezónu sa boríme s tým, že máme menší počet hráčok. Teraz sa nám ďalšie dve zranili, takže to ľahké nie je. Aj preto neberiem ako výhodu, že sme zohraté z posledných dní a Dunajská Streda sa so Stupavou veľmi netrápila,“ reaguje Wollingerová aj na otázku, či bude michalovskou výhodu, že hrali tri ťažké zápasy, zatiaľ, čo Dunajská Streda mohla vyjsť z tempa. Naopak, DAC má obrovskú motiváciu konečne prelomiť hegemóniu michalovských titulov, ktoré získava Iuventa od roku 2011 s výnimkou sezóny 2019/20, kedy bola sezóna predčasne ukončená. „Určite aj Šaľa cítila šancu cez nás prejsť, teraz túto šancu cítia v Dunajskej Strede. V tejto sezóne nevíťazíme o desať, či pätnásť gólov, no určite chceme vyhrávať. Budeme bojovať čo to dá a Dunajskej Strede nič nedáme zadarmo,“ dodáva Wollingerová.

Podľa trénera Petra Kostku prechádza rola favorita na druhú stranu. „DAC je víťazom MOL ligy a samozrejme je aj favoritom finálovej série. To nehovorím preto, žeby som sa niečoho zbavoval. Určite nie. Dunajská Streda má aj širší káder, je oddýchnutejšia, nemusela sa trápiť so Šaľou, ako my, nemusela hrať tri zápasy, iba dva. Tieto všetky fakty nahrávajú súperovi, no určite im nič zadarmo nedáme a chceme sa pobiť o slovenský titul,“ reaguje michalovský tréner. Práve pozícia nie favorita môže Michalovčankám vyhovovať. „V tejto sezóne sme už viackrát ukázali, že keď sa nám neverilo, vtedy sme vedeli dosiahnuť najlepšie výsledky. Ukázali sme, že sme silným tímom po mentálnej stránke. To nebolo iba teraz v Šali. To bolo aj v dvojzápase s Lugi Dam. To bol aj zápas v Jaroslawi, kde sme boli na pokraji vypadnutia. To bol aj domáci zápas s Antalyou, kde sme v úvode prehrávali 0:3 a nevyzeralo to s nami dobre. Nakoniec sme siahali na finále Európskeho pohára. Tlak teraz bude na Dunajskej Strede. Tá cíti šancu na obrovský úspech, cíti šancu na porazenie Michaloviec. My nemáme čo stratiť. Tak sme išli aj do Šali na rozhodujúci duel, a tak pôjdeme aj do Dunajskej Stredy. Určite im nenecháme voľný ani centimeter palubovky,“ pokračuje Peter Kostka. Podľa ďalších slov michalovského trénera bude veľmi dôležitý kto lepšie zvládne sobotňajší duel. „Hrá sa iba na dve víťazstvá, takže je to strašne dôležité. Kto v sobotu vyhrá, dostane sa do obrovskej výhody. Ja očakávam náročnú a vyrovnanú sériu, v ktorej možno rozhodne až tretí zápas,“ dodal na záver Peter Kostka.

program finále (hrá sa na dve víťazstvá):

1. zápas:
sobota (13. 5.): 19.00 h HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce
2. zápas:
streda (17. 5.): 17.30 h MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda
prípadný 3. zápas:
nedeľa (21. 5.): 18.00 h HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce

Zdroj: Regionálne správy (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.