Iuvente sa mení program, v nedeľu privíta Prešov

Kategórie

Slovensko-česká súťaž hádzanárok MOL liga musí riešiť jeden problém za druhým. Po tom, čo najskôr hrozilo, že sa zápasy nebudú môcť hrať na Slovensku, sa teraz táto situácia zrejme bude týkať Čiech. Vedenie súťaže navyše stále nedokázalo zabezpečiť bezpečné cestovanie medzi oboma krajinami a preto sa aj mení program súťaže. Do konca roka proti sebe budú hrať iba čisto slovenské a čisto české tímy. Zvyšné zápasy by sa mali dohrať, keď to situácia dovolí, v roku 2021.

O všetkom sa rozhodlo v týchto dňoch, kedy Slovenský hádzanársky zväz už dlhšie nemohol čakať od oboch štátov na výnimku. „Vzhľadom na súčasnú situáciu v oboch krajinách ju asi ani dostať nemohol,“ rozhovoril sa športový riaditeľ Iuventy Michalovce Jan Beňadik, podľa ktorého slov je pozitívum aspoň to, že sa bude hrať. „Pokiaľ by sme nehrali, neviem si predstaviť, ako by sme fungovali ďalej. Bude to iba so slovenskými družstvami, no aspoň sa bude hrať. Treba ale povedať aj to, že sa netreba spoliehať na to, že o tri mesiace bude situácia iná. Pokiaľ by sme hrali aj na jar iba so slovenskými tímami, zrejme by to už bol problém.“

Podľa jeho ďalších slov by v prípade cestovania mohli kluby využívať nové antigénové testy, ktoré sú oveľa lacnejšie ako PCR testy používané dnes. „Testovať by sa tak mohlo aj na týždennej báze. Tieto testy EHF uznáva rovnako ako PCR testy. Po tomto by už asi nebol problém prestupu hraníc a hrať by sa dalo. Zväz nakoniec získal aj čas až do januára, ako vyriešiť túto výnimku,“ zdôrazňuje športový riaditeľ Iuventy, ktorá sa práve včera podrobila týmto antigénovým testom. „Všetky členky kádra a realizačný tím sú negatívni. Testovanie súviselo s našim dvojzápasom v Paríži, ktorý absolvujeme budúci týždeň. Testy družstvo absolvuje ešte v stredu, tesne pred odchodom do Francúzska.“

V Čechách zastavujú zápasy

Práve Česká republika je z krajín Európskej únie na tom, čo sa týka koronavírusu najhoršie. Tamojšia vláda preto príma opatrenia a jedným z nich je aj to, že od budúceho týždňa by sa na dva týždne mali zastaviť všetky zápasy. Týkať sa to zrejme bude aj Iuventy, ktorá si v stredu 21. októbra mala v Písku predohrať duel deviateho kola. „Chceli sme to stihnúť pri návrate z Francúzska. S klubom sme sa bez problémov dohodli. Momentálne je situácia asi taká, že sa hrať nebude. Vieme, ako to ale bolo s nariadením u nás, tak treba počkať. Navyše sa za dva týždne môže veľa veci zmeniť. Uvidíme teda, či v Písku hrať budeme,“ dodáva Beňadik.

V nedeľu doma proti Prešovu

Zmenený program bude mať slovenský dvanásťnásobný majster už nasledujúci víkend. Zverenky trénera Petra Dávida nepocestujú do Zlína, ale v nedeľu od 18.00 hod. privítajú v dohrávke prvého kola MOL ligy Prešov. Tréner Peter Dávid je rád, že pred dvojzápasom druhého kola Európskej ligy vo francúzskom Paríži bude mať jeho družstvo aspoň túto konfrontáciu. „Je to trošku komplikované. Je polovica októbra a my máme v lige odohrané tri zápasy… Som rád, že vedenie súťaže vymyslelo aspoň túto alternatívu, že budeme hrať do konca roka so slovenskými tímami. Uvidíme, čo bude potom. To teraz nevie nikto,“ krčí s plecami Dávid. Okrem domáceho súboja by Michalovčanky mali odohrať spomenutú predohrávku v Písku (keď sa podarí…), v piatok 30. októbra sa predstavia v Prešove, no a v novembri ich ešte čakajú súboje v Dunajskej Strede a doma so Šaľou. Teraz sa ale sústredia len na Prešov, ktorý je rovnako ako ony bez prehry (hral doteraz iba jediný duel, doma s Pískom…) „Určite sa na nedeľu chceme pripraviť dobre. Je neuveriteľný paradox, že doteraz hrali iba jeden ligový zápas… Dlhšie sme nehrali ale ani my. Hráčky boli na reprezentačných zrazoch a preto sme sa rozhodli to posunúť až na nedeľu. Nečaká nás ale ľahký zápas. Súper nemá čo stratiť,“ dodáva na záver michalovský kormidelník.

Program Iuventy do konca roka 2020
Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov (nedeľa 11. október o 18.00 hod.).
Paris 92 – Iuventa Michalovce (sobota 17. október o 20.00 hod.).
Paris 92 – Iuventa Michalovce (nedeľa 18. október o 19.00 hod.).
TJ Sokol Písek – Iuventa Michalovce (21. október o 18.00 hod.).
ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce (piatok 30. október o 17.00 hod.).
HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce (7.-8. november).
Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa (14.-15. november).

Zdroj: Noviny Zemplína

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.