Kadetky podľahli Češkám, Sabovová so štyrmi gólmi

Kategórie

Hádzanárske kadetky Slovenska začali v utorok ďalší týždeň prípravy na majstrovstvá EHF vekovej kategórie do 17 rokov v tureckej Ankare (5. – 13. 8. 2023). Zverenky trénera Jána Beňadika sa opäť zišli v Bytči. Tréningovú drinu si spestria aj ďalšími dvoma medzištátnymi zápasmi s Českom. V sobotu podľahli českým rovesníčkam v Hodoníne tesne 24:25, v stredu v Bytči sa hrala vyrovnaná partia v prvom polčase (13:13) a na konci sa tešili súperky z výhry 29:21.

“Vstupom do dnešného zápasu sme nadviazali na pozitívne veci zo stretnutia z Hodonína. Veľmi intenzívnou hrou v obrane a dôrazom v útočnej fáze sme niekoľkokrát súperovi odskočili. Nedokázali sme však udržať kvalitu hry počas celého polčasu a aj keď sme Češkám trikrát odskočili, vždy sa na nás dotiahol. Po dobrom úvode v druhom polčase, keď sme viedli 16:13, sme odohrali katastrofálnu 15-minútovú pasáž, po ktorej bolo 16:24. Po tomto úseku sme sa už nevedeli vrátiť do zápasu. V piatok hráme ďalší zápas s očakávaním väčšej kvality v našej hre,” zhodnotil výkon svojich zverenkýň kouč kadetiek SR Ján Beňadik.

Mladé Slovenky budú mať príležitosť odplatiť Češkám prehry ešte v piatok 21. júla, keď si opäť zmerajú sily – tentoraz v Zlíne.

Výsledok – streda:
Slovensko – Česko 21:29 (13:13)
Najviac gólov: Sabovová 4
, Švec 3, M. Lukačínová 3/2 – Rampová 7, Pazderová 6

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Ženy

Návrat Veroniky Habánkovej

Po oznámení predĺžení štyroch kontraktov (brankárky Almeidová, Jablonská, kridelníčka Popovcová a spojka Dvorščáková) prichádza na rad prvé oznámenie posily pre sezónu

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.