Naši bývalí v zahraničí: Godečová s ôsmimi gólmi v zostave kola Ligy majstrov

Kategórie

Sobotňajší duel prestížnej ženskej Ligy majstrov medzi rumunským CSM Bukurešť a čiernohorským WHC Budučnosť Podgorica náramne vyšiel našej bývalej hráčky Ivane Godečovej. Čiernohorská pivotka strelila pri prehre svojho tímu 29:39 osem gólov a dostala sa aj do zostavy kola celej Ligy majstrov.

V tejto súťaži sa darilo aj nórskemu Kristiansandu, kde je asistentom náš bývalý tréner Tomáš Hlavatý. Jeho tím vyhral nad Ferencvarosom Budapešť 27:26 a drží si druhé miesto v skupine. Kristiansandu sa darí aj vo svojej ligovej súťaži, kde zvíťazil nad Fanu 36:20 a má desiate víťazstvo v rade. V Poľsku potvrdilo Zaglebie Lubin svoju stopercentnú bilanciu, keď zdolalo Jaroslaw 26:22. V bráne JKS Eurobud, ktorého cez víkend čakajú ako našu Iuventu povinnosti v EHF Európskom pohári, sa predstavila naša bývalá brankára Weronika Kordowiecká.

Dvakrát bolo v hre družstvo francúzske OGC Nice aj s našou bývalou hráčkou Adrianou Holejovou. Najskôr pokorilo v lige domáci Saint Amand 32:21, Adriána Holejová dala za 31 minút pobytu na palubovke z ôsmich striel štyri góly, z toho dva v závere vyrovnaného duelu. Potom Nice uspelo aj v osemfinále Francúzskeho pohára, keď na palubovke Achenheim Truchtersheim Handball zvíťazilo 37:34 a Holejová si zopakovala štyri góly z dvojnásobného počtu pokusov, odpykala si aj jeden dvojminútový trest. Druhé miesto v tabuľke si v Taliansku drží Jomi Salerno, keď na pôde Casaldrande Padana vyhralo 35:24. Stredná spojka Vladimíra Bajčiová mala dvojgólový podiel.

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.