Naši bývalí v zahraničí: Godečová s ôsmimi gólmi v zostave kola Ligy majstrov

Kategórie

Sobotňajší duel prestížnej ženskej Ligy majstrov medzi rumunským CSM Bukurešť a čiernohorským WHC Budučnosť Podgorica náramne vyšiel našej bývalej hráčky Ivane Godečovej. Čiernohorská pivotka strelila pri prehre svojho tímu 29:39 osem gólov a dostala sa aj do zostavy kola celej Ligy majstrov.

V tejto súťaži sa darilo aj nórskemu Kristiansandu, kde je asistentom náš bývalý tréner Tomáš Hlavatý. Jeho tím vyhral nad Ferencvarosom Budapešť 27:26 a drží si druhé miesto v skupine. Kristiansandu sa darí aj vo svojej ligovej súťaži, kde zvíťazil nad Fanu 36:20 a má desiate víťazstvo v rade. V Poľsku potvrdilo Zaglebie Lubin svoju stopercentnú bilanciu, keď zdolalo Jaroslaw 26:22. V bráne JKS Eurobud, ktorého cez víkend čakajú ako našu Iuventu povinnosti v EHF Európskom pohári, sa predstavila naša bývalá brankára Weronika Kordowiecká.

Dvakrát bolo v hre družstvo francúzske OGC Nice aj s našou bývalou hráčkou Adrianou Holejovou. Najskôr pokorilo v lige domáci Saint Amand 32:21, Adriána Holejová dala za 31 minút pobytu na palubovke z ôsmich striel štyri góly, z toho dva v závere vyrovnaného duelu. Potom Nice uspelo aj v osemfinále Francúzskeho pohára, keď na palubovke Achenheim Truchtersheim Handball zvíťazilo 37:34 a Holejová si zopakovala štyri góly z dvojnásobného počtu pokusov, odpykala si aj jeden dvojminútový trest. Druhé miesto v tabuľke si v Taliansku drží Jomi Salerno, keď na pôde Casaldrande Padana vyhralo 35:24. Stredná spojka Vladimíra Bajčiová mala dvojgólový podiel.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.