Novinky od tímov MOL ligy: Liga bez Veselí, Šaľa víťazom domáceho turnaja

Kategórie

V uplynulých dňoch sa v tímoch MOL ligy udiali viaceré zaujímavé novinky. Už teraz je známe, že liga bude mať dvanásť účastníkov. Kvôli finančným problémom sa z nej odhlásilo Veselí nad Moravou. Koronakríza spôsobila aj odchod dvoch opôr Olomouca. 

MOL liga v sezóne 2020/21 bez Veselí nad Moravou

Česko-slovenská súťaž hádzanárok MOL liga bude v budúcej sezóne bez SHK Veselí nad Moravou. Klub sa odhlásil z ročníka 2020/2021 pre nedostatok finančných prostriedkov. Informoval o tom v utorok portál handball.cz. „Žiaľ, nemáme inú možnosť. Z finančných dôvodov nie sme schopní zaistiť plnohodnotnú účasť. Od kraja i mesta Veselí nad Moravou sme dostali správy, že financie, ktoré nám dosiaľ poskytovali na našu činnosť, nám tento rok v súvislosti s koronavírusom nebudú schopní poskytnúť. Po zrelej úvahe sme uprednostnili ukončenie nášho pôsobenia v súťaži teraz, než by sme hráčkam a vedeniu ligy vo februári oznámili, že nie sme schopní pokračovať,” uviedol v stanovisku predseda klubu Ivo Sádlo.

Patrnčiaková a Rašková skončili v Olomouci

Hádzanárky DHK Zora Olomouc začali v polovici júla prípravu na novú sezónu, do ktorej už pôjdu bez dvoch opôr. Dres šiesteho tímu tabuľky MOL ligy 2019/2020 v čase prerušenia súťaže (ligový ročník neskôr anulovali, pozn.) si už neoblečie brankárka Lucie Rašková a ani Annamária Patrnčiaková. Slovenská krídelníčka totiž po dvoch sezónach v Olomouci zamierila do českého prvoligového klubu z Kynžvartu. „V Olomouci som bola spokojná zo všetkých stránok. Keď však prišla pandémia koronavírusu, s vedením DHK sme prehodnocovali stav vzhľadom na veľmi náročnú finančnú situáciu vo všetkých kluboch. Napokon sme dospeli k obojstrannej dohode, že nadchádzajúcu sezónu budem pôsobiť v inom klube. Zároveň sme sa dohodli, že potom budeme spolu komunikovať ohľadom ďalšieho ročníka,“ uviedla pre slovakhandball.sk 30-ročná ľaváčka, ktorá zamierila do tímu Lázně Kynžvart.

Šaľa víťazom domáceho turnaja

Úspešnú premiéru na medzinárodnom turnaji žien má za sebou nová trénerská dvojica hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa. Zverenky dua Peter Pčola – Andrea Šalatová triumfovali na víkendovom 25. ročníku Duslo Cupe (v minulosti niesol názov „O pohár generálneho riaditeľa Dusla“), keď si v šalianskej Mestskej športovej postupne poradili s rakúskym Eggenburgom 38:30, poľským Jaroslawom 31:22 a českým Olomoucom 28:23. Hráčky Dusla obhájili lanské prvenstvo. Druhý skončil Jaroslaw, tretí Olomouc a konečné poradie uzatváral Eggenburg. Z víťazného šalianskeho tímu sa ocenenie ušlo Sabrine Novotnej, ktorú vyhlásili za najlepšiu brankárku turnaja. Najlepšou hráčkou bola Natalia Turkalová (Jaroslaw) a najlepšou strelkyňou sa stala Iva Závišková (Olomouc).

Výsledky Duslo Cupu 2020:

HK Slovan Duslo Šaľa – UHC Eggenburg (Rak.) 38:30 (21:13)

DHK Zora Olomouc (ČR) – JKS SPR Jaroslaw (Poľ.) 20:35 (12:20)

DHK Zora Olomouc (ČR) – Eggenburg 37:22 (18:13)

JKS SPR Jaroslaw – HK Slovan Duslo Šaľa 22:31 (7:17)

UHC Eggenburg (Rak.) – JKS SPR Jaroslaw 16:34 (8:20)

DHK Zora Olomouc (ČR) – HK Slovan Duslo Šaľa 23:28 (11:18)

Viac na preskúmanie

Aktuality

Slovo o našom pohárovom súperovi

Naším prvým súperom v pohárovej Európe v sezóne 2021/22 je bosniansky vicemajster RK Hadžiči Interlogistic Sarajevo, ktorého nám prisúdil júlový žreb druhého

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.