Rebičovej operácia dopadla výborne, za sebou už má aj rehabilitáciu

Kategórie

Júnový zraz hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska, ktorý sa uskutočnil vo Vysokých Tatrách a bol prvou spoločnou akciou národného tímu po pandémii koronavírusu, bol bez Marianny Rebičovej. Pre tú sa uplynulý ročník, v ktorom si obliekala dres slovinského tímu RK Krim Mercator Ľubľana, skončil predčasne, ale nie pre COVID-19. Dôvodom boli zdravotné problémy.

„Áno, je to pravda. Mala som problém na pravej päte, kde som mala výrastok i zápal. Sužovali ma bolesti, ktoré som pociťovali už pri obyčajnej chôdzi, takže nič iné nepripadalo do úvahy len jeho odstránenie,“ prezradila onedlho 27-ročná spojka. Vyriešenie zdravotných ťažkostí s pätou sa neplánovane oddialilo. „Na operáciu som mala ísť už v apríli, ale pre COVID-19 sa to preložilo až na 2. júna. Chirurgickému zákroku som sa podrobila v Sportclinic v Bratislave. Operácia dopadla dobre.“

Väčšina klubov je už v letnej príprave. Aj návrat na palubovky v podaní michalovskej rodáčky je už bližšie, ale ešte si musí počkať niekoľko týždňov. „Nedávno som ukončila rehabilitáciu. Až v auguste môžem začať klusať, v plnej záťaži by som mohla byť od septembra,“ povedala Rebičová, ktorá už v marci prezradila, že v Krime, s ktorým si zahrala aj v ženskej Lige majstrov, nebude pokračovať. „Zatiaľ ešte neviem, koho dres si oblečiem v nadchádzajúcej sezóne. Uvidíme,“ skonštatovala na margo svojho budúceho pôsobiska hádzanárka, ktorá okrem michalovskej Iuventy hrávala aj v Maďarsku za Kisvárdu.

Rebičová patrí do kádra reprezentačného kouča Pavla Streichera, ktorého zverenky budú v I. fáze kvalifikácie MS 2021 čeliť súperkám z Ukrajiny, Izraela a Luxemburska. „Žreb tejto časti kvalifikácie je podľa mňa fajn. Myslím si, že sa znova pobijeme o prvenstvo s Ukrajinkami,“ dodala „Mery“ k zloženiu kvalifikačnej skupiny.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Galéria

“Tím Iuventy”: Martina Popovcová

Novou rubrikou na našej stránke je aj predstavovanie hráčok ženského tímu. Začíname aktuálne našou najlepšou strelkyňou Martinou Popovcovu. Popi, ako

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.