Rebičovej operácia dopadla výborne, za sebou už má aj rehabilitáciu

Kategórie

Júnový zraz hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska, ktorý sa uskutočnil vo Vysokých Tatrách a bol prvou spoločnou akciou národného tímu po pandémii koronavírusu, bol bez Marianny Rebičovej. Pre tú sa uplynulý ročník, v ktorom si obliekala dres slovinského tímu RK Krim Mercator Ľubľana, skončil predčasne, ale nie pre COVID-19. Dôvodom boli zdravotné problémy.

„Áno, je to pravda. Mala som problém na pravej päte, kde som mala výrastok i zápal. Sužovali ma bolesti, ktoré som pociťovali už pri obyčajnej chôdzi, takže nič iné nepripadalo do úvahy len jeho odstránenie,“ prezradila onedlho 27-ročná spojka. Vyriešenie zdravotných ťažkostí s pätou sa neplánovane oddialilo. „Na operáciu som mala ísť už v apríli, ale pre COVID-19 sa to preložilo až na 2. júna. Chirurgickému zákroku som sa podrobila v Sportclinic v Bratislave. Operácia dopadla dobre.“

Väčšina klubov je už v letnej príprave. Aj návrat na palubovky v podaní michalovskej rodáčky je už bližšie, ale ešte si musí počkať niekoľko týždňov. „Nedávno som ukončila rehabilitáciu. Až v auguste môžem začať klusať, v plnej záťaži by som mohla byť od septembra,“ povedala Rebičová, ktorá už v marci prezradila, že v Krime, s ktorým si zahrala aj v ženskej Lige majstrov, nebude pokračovať. „Zatiaľ ešte neviem, koho dres si oblečiem v nadchádzajúcej sezóne. Uvidíme,“ skonštatovala na margo svojho budúceho pôsobiska hádzanárka, ktorá okrem michalovskej Iuventy hrávala aj v Maďarsku za Kisvárdu.

Rebičová patrí do kádra reprezentačného kouča Pavla Streichera, ktorého zverenky budú v I. fáze kvalifikácie MS 2021 čeliť súperkám z Ukrajiny, Izraela a Luxemburska. „Žreb tejto časti kvalifikácie je podľa mňa fajn. Myslím si, že sa znova pobijeme o prvenstvo s Ukrajinkami,“ dodala „Mery“ k zloženiu kvalifikačnej skupiny.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

V odvete víťazstvo Hypa 28:25

V odvetnom prípravnom zápase v rakúskej Viedni zvíťazil domáci rekordný majster Hypo Niederosterreich nad MŠK Iuventa Michalovce 28:25. Michalovčanky opäť inkasovali rovnaký

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.