23:0…to je počet negatívnych výsledkov testov na Covid 19

Kategórie

V posledných dňoch prebehla médiami informácia o tom, že hráčky Iuventy prišli do kontaktu z pozitívne testovanou osobou. Ako sa celá situácia má nám prezredí športový riaditeľ Ján Beňadik.

Viete nám povedať, kto bol infikovaná osoba pre ktorú išlo družstvo žien do karantény?

Je potrebné povedať, že pozitívne testovaná osoba, pre ktorú išiel celý tím družstva žien do karantény, je jedna z jeho hráčok. Celú situáciu považujem za nešťastie pre ňu osobne ako aj pre celé družstvo.

Ako dopadlo testovanie hráčok a členov realizačného tímu?

Teším sa z toho, že sa nám podarilo situáciu riešiť hneď pri jej vzniku.  Po včerajšku máme 23 negatívnych výsledkov testov osôb, ktoré sa za posledné 3 týždne dostali do bližšieho kontaktu s pozitívne testovanou hráčkou. V tomto, a aj v ďalších opatreniach sa snažíme byť zodpovední a robiť nadštandard pri ich vykonávaní. Preto to isté očakávame aj od našich súperov, a aj ľudí ktorí prichádzajú do styku s našimi hráčkami.

Kedy sa budete môcť vrátiť do tréningového procesu?

Podľa informácie z dnešného dňa, tréningový proces opäť obnovíme utorok 4.8. a to uplynutím povinnej karantény. Čaká nás náročná príprava na začiatok sezóny a na európsky pohár, kde sme dostali kvalitného francúzskeho súpera Paris 92.

Ako vnímate situáciu okolo legionárok v tomto komplikovanom období?

Hráčky a športovci to majú mimoriadne náročné. Obzvlášť pre zahraničných športovcov na Slovensku je to ešte náročnejšie. Tri naše legionárky vzhľadom k situácii s koronavírusom neboli od Vianoc doma a neopustili Slovensko. Všetky ďalšie naše hráčky prichádzajúce zo zahraničia prechádzajú testovaním a to aj opakovaným.

Aké konkrétne opatrenia sa uskutočnili za posledné dni?

Pozitívna hráčka bola hospitalizovaná na infekčnom oddelení Michalovskej nemocnice.
Všetci členovia tímu išli do 14 dňovej karantény. Testovali sa všetky osoby, ktoré prišli do blízkeho kontaktu za posledné 3 týždne, teda aj tie na ktoré sa karanténe opatrenia nevzťahovali.
Profesionálna firma vykonala v predchádzajúcich dňoch dezinfekciu priestorov CHST arény.

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.