V Európskej lige proti Parížu 92

Kategórie

Naším súperom v druhom kole Európskej ligy bude francúzsky Paríž 92. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle EHF vo Viedni. Prvý duel sa odohrá 10./11. októbra v Paríži, odveta je na programe 17./18. októbra v Michalovciach. Úspešnejší tím postúpi do novembrového 3. predkola, po ktorom už bude nasledovať 16-členná skupinová fáza novovytvorenej súťaže. Prvé predkolo sa nehralo. Európska liga od novej sezóny nahradila Pohár EHF.

Klub Paríž 92 obsadil v predčasne ukončenej uplynulej sezóne v najvyššej francúzskej súťaži piatu priečku. Je štvornásobný vicemajster Francúzska, ešte pod názvom Issy Paríž aj finalista PVP 2013 a Vyzývacieho pohára 2014. V jeho kádri je momentálne sedemnásť hráčok, z toho je päť legionárok. Okrem poľskej pravej kridelníčky Katarzyny Janiševskej, portugalskej ľavej spojky Joany Resende, dánskej strednej spojky Nadie Offendal a kórejskej pravej spojky Ryu Eun – hee v ňom figuruje aj česká ľavá kridelníčka Veronika Malá. Jej krajanka brankárka Satrapová z Paríža odišla po sezóne do iného francúzskeho tímu Nice. Spolu s ňou káder Paríž 92 opustila aj francúzska reprezentantka Allison Pineau, ktorá odišla do Budučnosti Podgorica a švédska reprezentačná pivotka Ulrika Maria Toft Hansen. Tá ukončila svoju bohatú kariéru. Na druhej strane, káder rozšírili spomenuté legionárky z Dánska, Portugalska a Poľska, z Metz prišla aj pravá spojka Laura Fippes a z Nantes brankárka Catherine Gabriel. „Nám sú asi tie Francúzky súdené,“ poznamenal najskôr tréner Iuventy Peter Dávid narážajúc zrejme na fakt, že jeho zverenky vypadli vlani v druhom kole s francúzskym Nice. „Je to pre nás veľmi ťažký los. Tímy z Ruska, Maďarska, či Francúzska sú najťažšie. Nemáme v tomto ani trošku šťastia. Dvakrát po sebe sme dostali silný tím z Francúzska… Každopádne sa určite pokúsime postúpiť ďalej. Je to veľmi atraktívny súper, no ťažko hrateľný. Čo som doteraz zistil od Jána Bašného, ide o kvalitný tím, v ktorom hrá veľkú rolu aj česká reprezentantka Veronika Malá.“

Aktuálny káder Pariž 92

Brankárky: Lea Serdarevic, Camille Hacher, Catherine Gabriel.

Pivotky: Mathilde Thouvenot , Mabana-Ma Fofana, Adja Ouattara.

Krídla: Alisée Chauveau, Katarzyna Janiszewska (Poľsko), Aminata Cissokho, Alice Mazens, Veronika Malá (Česká republika).

Spojky: Joana Resende (Portugalsko), Déborah Lassource, Nadia Offendal (Dánsko), Leslie Ayong, Ryu Eun-hee (Južná Kórea), Laura Flippes.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Výhry dorasteniek nad Bytčou

Naše družstvo starších dorasteniek je aj po šiestich kolách najvyššej súťaže stopercentné. Na domácej pôde zdolali zverenky trénera Dušana Daniša

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.