Novou posilou brankárka Selen Akalinová

Kategórie

Tak ako sme avizovali, tento týždeň vám postupne predstavíme nové hráčky v našom kádri. V poradí prvou posilou je turecká brankárka Selen Akalinová. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Ankary k nám prichádza z tímu Ankara Yenimahalle BSK, ktorý taktiež účinkoval v sezóne 2023/24 v EHF Európskom pohári. Vo štvrťfinále nestačil na Benficu Lisabon. 

Po novej brankárke sa náš klub musel poobzerať potom, čo sa rozhodlo, že v tíme nebude po troch sezónach pokračovať Naira Almeidová. Tá má namierené do Maďarska. Pre Akalinovú budú Michalovce vôbec prvou skúsenosťou mimo svojej krajiny. „Ide o reprezentačnú brankárku Turecka. Posledných päť sezón chytala za Yenimahalle, s ktorým pravidelne účinkovala aj v európskych pohároch. Vzrastom je síce nižšia, no je dynamická a čo sa nám páči, má veľmi dobré zakladanie protiútoku,“ povedala pre našu stránku športová riaditeľka Helena Aspridu. Selen Akalinová je druhou posilou, ktorú vám oznamujeme. Tou prvou bola čiernohorská pivotka Dajana Miljaničová, ktorá v tejto sezóne pôsobila v kosovskom Istogu a bola našou súperkou v treťom kole EHF Európskeho pohára. Už teraz je známe, že náš káder opustí šestica hráčok – brankárka Almeidová, pivotky Krivokapičová, Pejovičová, Dorszová, krídelníčka Radovičová a spojka Kohučová. Ďalšie hráčky, ktoré budeme mať k dispozícii v ďalšej sezóne, vám predstavíme v najbližších dňoch.

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Dorastenky v stredu v Dunajskej Strede

Naše dorastenky budú v stredu po viac ako dvoch týždňoch opäť v hre, keď ich čakajú dôležité zápasy na ihrisku Dunajskej Stredy.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.