Pikantný súboj hneď na úvod MOL ligy. V prvom kole cestujeme do Dunajskej Stredy

Kategórie

Utorkový žreb nového ročníka MOL ligy hádzanárok v Bratislave, ktorý nasledoval po aktíve klubov, poctili svojou návštevou dvaja čerství víťazi Ligy majstrov žien. Krídelníčka Jana Knedlíková a asistent trénera v družstva Vipers Kristiansand (od novej sezóny už hlavný tréner, pozn.) Tomáš Hlavatý rozhodli o dvojiciach, ktoré sa 2. – 3. septembra 2023 stretnú v zápasoch 1. kola.

Priaznivci hádzanej sa majú na čo tešiť, keďže hneď na úvod príde k repríze finále národného play-off SR medzi úradujúcim šampiónom a obhajcom triumfu v spoločnej slovensko-českej súťaži HC DAC Dunajská Streda a vicemajstrom MŠK Iuventa Michalovce. Tretí slovenský účastník HK Slovan Duslo Šaľa privíta českého staronového účastníka HK Hodonín. Dvaja medailisti z play-off sa počas prvého septembrového víkendu stretnú aj na českej strane vďaka úradujúcemu majstrovi DHC Slavia Praha a držiteľovi bronzu DHK Zora Olomouc. Ďalšie dvojice 1. kola tvoria Handball Club Zlín – DHC Plzeň, TJ Sokol Písek – Házená Kynžvart, DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most.

Dvojice 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2023/2024 (2. – 3. 9. 2023):

Handball Club Zlín – DHC Plzeň
TJ Sokol Písek – Házená Kynžvart
HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce
DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most
DHC Slavia Praha – DHK Zora Olomouc
HK Slovan Duslo Šaľa – HK Hodonin

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2023/2024 predstaví opäť 12 tímov. Zmena v počte i zložení účastníkov MOL ligy nastala na Slovensku, keď z minulosezónneho kvarteta ubudol AHT HC Tatran Stupava. V Česku k osmičke z predchádzaúcej edície pribudol pre 22. ročník deviaty tím HK Hodonín, ktorý sa vracia po ročnej pauze a bude v úlohe nováčika. Už pred podávaním prihlášok sme vedeli, že AHT HC Tatran Stupava nebude pokračovať. Jeho predstavitelia nám to oznámili vopred. Mali sme pripravenú alternatívu v súvislosti so štvrtým tímom, ale napokon sme dohodli na pomere deväť českých a tri slovenské kluby, a to bez následkov pre súťaž. Odsúhlasili to aj oba národné zväzy. Nadchádzajúci ročník je posledný, na ktorý je podpísaná zmluva medzi SZH a ČSH. Už sa pripravujeme na alternatívu samostatného pokračovania, ale ešte existuje aj priestor na rokovania o prípadnom pokračovaní. Mali by sa uskutočniť v dohľadnom čase,” uviedol riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský a k nasledujúcemu ročníku doplnil: “Základná dlhodobá časť bude pozostávať z 22 kôl. Tri slovenské tímy nevedia utvoriť štandardný model play-off, preto trojica bude o titul bojovať systémom každý s každým doma – vonku, čiže to bude 6 kôl a každý odohrá štyri stretnutia, po ktorých bude známy nový majster SR. Keďže ide akoby o novú súťaž, kluby začnú od nuly. V ČR budú nasledovať súboje v národnom play-off pre kvarteto najlepších. Vyraďovacia časť bude mať rovnaký pohárový systém na odvetu (doma – vonku) ako doteraz. Platí to pre semifinále, finále i duely o 3. miesto. České tímy, ktoré nepostúpia do play-off, čaká play-out, kde sa bude rozhodovať o umiestnení na 5. – 8. priečke. Po základnej časti sa sezóna končí pre v poradí deviate české družstvo.”

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.