Po dvanásťgólovom víťazstve sme blízko k semifinále Európskeho pohára!

Fantázia! Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom štvrťfinálovom zápase EHF Európskeho pohára nad holandským Cabooter HandbaL Venlo 30:18 a sú blízko k postupu do semifinále. Odvetný štvrťfinálový duel sa odohrá budúcu sobotu na holandskej pôde (začiatok o 19.00 hod.).

V súboji slovenského a holandského vicemajstra začali lepšie Michalovčanky. Tie viedli v ôsmej minúte po góle Kompaniecovej 5:2 a keď v desiatej minúte zvýšila Habánková z pokutového hodu na 7:3, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ten Venlo naštartoval, keďže hneď po ňom dosiahli jeho hráčky štvorgólovú šnúru a za stavu 7:7 si brala oddychový čas aj domáca lavička. Kohučová následne opäť dostala Michalovčanky do vedenia a tie ho následne do polčasu natiahli na štyri góly, keď v posledných sekundách dávala Wollingerová na 12:8. Takmer do posledného miesta zaplnená Chemkostav aréna sledovala zaujímavú hádzanú aj v druhom polčase. V ňom Michalovčanky zefektívnili svoju streľbu a okamžite sa to prejavilo na skóre. Po ôsmich minútach druhého dejstva viedli 18:9, na čo lavička hosťujúceho tímu reagovala ďalším oddychovým časom. Po ňom síce Venlo strelilo tri góly v rade, Michalovčanky však už naplno držali opraty zápasu vo svojich rukách. V samom závere sa hostky snažili niečo s výsledkom urobiť aj hrou bez brankárky, domáce hráčky však drámu nepripustili a po výhre 30:18 sú veľmi blízko k zopakovaniu lanského semifinále.

MŠK Iuventa Michalovce – Cabooter HandbaL Venlo 30:18 (12:8)
Pok. hody: 6/5 – 3/2. Vylúčené: 7 – 2. Rozhodovali: Fotakidis a Kinatzidis (obaja Grécko). Divákov: 950
MŠK: Almeidová, Jablonská – Radovičová 4/4, Pejovičová, Dorszová, Popovcová 3, Bačenková 1, Habánková 2/1, Sosykda, Kohučová 1, Wollingerová 4, Kompaniecová 6, Biegerová 1, Klučková 4, Krivokapičová 3.
CABOOTER HANDBAL: Buckers, Rovers – Kuipers, Konings, Vaessens 2, Zijlmans 2, Smolanaers 2, Flipsen, Leunissen, de Swaart 4, Kruijswijk 4, Grummel 2, van Nijf 2.

Tréner Peter Kostka: “Som spokojný na 90 percent, bolo tam niekoľko situácií, ktoré keby sme lepšie vyriešili, tak je to o pätnásť gólov. Pred zápasom by som bral tento výsledok. Dvanásťgólové víťazstvo je skvelé a ja som rád za tento triumf.”