Víťazné obraty Šale, Plzne a Olomouca

Víkendové súboje dvadsiateho kola MOL ligy priniesli víťazné obraty troch tímov. Ten prvý predviedli hráčky DHC Plzeň, ktoré síce po prvom polčase prehrávali s pražskou Slaviou 14:17, v druhom ale zabojovali o dva cenné body a aktuálneho českého majstra zdolali 34:29.

Rovnaký kúsok sa podaril aj Olomoucu, ktorý síce prehrával po prvom polčase v Písku 12:17, domov si ale odniesol dva body po výhre 30:29. No a tretí obrat predviedla Šale v Ostrave, kde zdolala DHC Sokol Poruba 24:23. O jej výhre rozhodla v poslednej sekunde Katarína Pócsiková. V ďalších dvoch víkendových dueloch sa už tešili z výhry favoriti. Most vyhral v Zlíne 36:25 a druhé miesto si upevnila Dunajská Streda, ktorá doma zdolala Hodonín 36:21. Dvadsiate kolo dohrajú vo štvrtok 28.marca jeho šlágrom medzi Kynžvartom a už istým víťazom MOL ligy MŠK Iuventa Michalovce.

Výsledky 20. kola
HC DAC Dunajská Streda – HK Hodonín 36:21 (18:9)
Najviac gólov: Pénzes a Iličová po 6, N. Kovácsová, Juhosová a Hornyáková po 4 – Víchová 8/2, Krejčíková 6, Štipčáková 6
Pok. hody: 1/1 – 3/2, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Bočáková a Jánošíková (obe SR), 202 divákov

TJ Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 29:30 (17:12)
Najviac gólov: Korešová 9, Indráková 7, Boorová 5 – M. Daňková 7/4, T. Vasiljevová-Fryčáková 5, Roupcová a Machačová po 4

Handball club Zlín – DHK Baník Most 26:35 (13:14)
Najviac gólov: Gabrhelová a D. Šimková po 5, Polomíková 5/1, Poznarová 5/3 – Kuxová 8/1, Ogonovszká 7/2, Jestříbková 5

DHC Plzeň – DHC Slavia Praha 34:29 (14:17)
Najviac gólov: Schreibmeierová 10/2, D. Galušková 6, V. Fenclová-Galušková 6/1 – Vostárková 6, Švihnosová 5/2, Míšová 4/3

DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 23:24 (11:10)
Najviac gólov: Kar. Rajová 5, Farářová 5/1, Demlová 4 – L. Ratvajská 6, Mária Holešová 5, Pócsíková a Pastoreková po 3
pok. hody: 4/2 – 0, vylúčené: 2 – 5, rozhodovali: Fialová a Sovová (obe ČR), 75 divákov.

Ôsme víťazstvo starších dorasteniek

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zaznamenali ôsme víťazstvo v rade, keď v dohrávanom stretnutí dvanásteho kola zvíťazili na ihrisku Bytče hladko