Po hladkom víťazstve v Chorzówe ideme opäť na prvé miesto

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase šestnásteho kola MOL ligy na pôde poľského tímu KPR Ruch Chorzów hladko 32:18 a opäť sa tak dostali v tabuľke na prvé miesto. Najlepšou strelkyňou tímu bola šesťgólová Ivana Godečová, štyri góly strelila Martina Popovcová. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu o 17.30 hod. privítajú Olomouc.

Lepší vstup do dohrávaného stretnutia mali domáce hráčky, ktoré po góloch Polanskej s Kolonkovou rýchlo viedli 2:0. Iuventa ale pomaly začala ovládať dianie na palubovke. Po trojgólovej šnúre viedla v dvanástej minúte 5:3, v pätnástej minúte to bolo po ďalších troch góloch v rade 8:4. Štvorgólový náskok si jej hráčky udržiavali aj v druhej polovici prvého dejstva, ktoré nakoniec vyhrali 13:9.

Aj úvod druhého dejstva začali Michalovčanky trojgólovou šnúrou a po presných strelách Rebičovej, Popovcovej a Godečovej vyhrávali 16:9. Hostky aj naďalej dominovali a naťahovali svoj náskok. Po presnej strele Popovcovej bolo v 39. minúte 20:12. Za domáce síce odpovedala Polanská, ktorá ale odštartovala sedemgólovú šnúru Michalovčaniek a za stavu 27:13 desať minút pred koncom bolo prakticky rozhodnuté. Michalovčanky nakoniec dotiahli súboj do víťazného konca, keď vyhrali 32:18.

KPR Ruch Chorzów – MŠK Iuventa Michalovce 18:32 (9:13)
Pok. hody: 2/2 – 5/3. Vylúčené: 4 – 3. Rozhodovali: Pluhař a Suchánek (obaja Česká republika). Divákov:
KPR RUCH: Ciesiółka, Knapik 2 – Jasinowská 2, Polańska 2, Wilczeková, Tyszczak 2, Kolonko 4/1, Doktorczyková 2, Masiuda 1, Kielová 1, M. Gryczewska 2, Radlak, Grabińská, Masalova.
MŠK IUVENTA: Mendes de Almeida, Jablonská – Dmytrenková 3, Popovcová 4, Rebičová 3, Trifunovičová 1, Trúnková 3, Holejová 3/1, Wollingerová 1, Bajčiová 3/2, Radovičová 3, Godećová 6, Abildová 1, Kohučová 1.

Tréner Jan Beňadik: “Dnes sme splnili úlohu a domov si vezieme cenné dva body.  K dobrej obrane z prvého polčasu sme po vstupe do druhého zlepšili efektivitu v zakončení a vytvorili si tak výrazný náskok. Do ďalšieho stretnutia potrebujeme zlepšiť pohyb v útočnej fáze  a dobre sa tak pripraviť na sobotňajší domáci zápas s Olomoucom.”

Ženy

Druhopolčasový obrat vo Viedni

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v prvom prípravnom zápase vo Viedni nad tamojším rekordným rakúskym majstrom Hypom Niederosterreich 32:28, keď