Po obrovskej dráme tesná prehra na Žitnom ostrove

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce utrpeli v sedemnástom kole MOL ligy prvú porážku, keď na ihrisku DAC Dunajská Streda prehrali o jeden gól 26:27. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu dvanásteho februára o 17.30 hod. privítajú Zlín.

Šláger sedemnásteho kola odštartovala gólom domáca Natália Némethová, DAC viedol aj v tretej minúte, kedy sa presadila Eloová. Štefaníková zrovnala na 2:2 a v siedmej minúte sa po góle Godečovej Iuventa ujala prvýkrát vedenia (2:3). DAC ale odpovedal, aj napriek oslabeniu, troma gólmi v rade a po presnej strele Boglárky Bizíkovej viedol v desiatej minúte 5:3. Keď v jedenástej minúte Juhosová dala na 6:3, zobrala si lavička Iuventy oddychový čas. Hneď po ňom korigovala z krídla Popovcová, v pätnástej minúte po dvoch góloch Štefaníkovej v rade bolo už iba 7:6 pre Dunajskú Stredu. DAC síce dal Rékou Bízikovou na 8:6, Iuventa ale odpovedala dvoma gólmi v rade a po presnej strele Abildovej bolo v sedemnástej minúte 8:8. Vyrovnané bolo aj v dvadsiatej minúte, kedy Holejová z pokutového hodu zrovnala na 9:9. O minútu neskôr bola Iuventa opäť vo vedení, keď sa presadila Bajčiová (9:10). Keď následne Abildová takisto z pokutového hodu dala na 9:11, aj lavička DAC reagovala oddychovým časom. Ten domáce nabudil, keďže behom niekoľkých sekúnd zrovnali skóre a v 27. minúte po góle Penzešovej dokonca viedli 12:11. Na začiatku poslednej minúty zrovnala Abildová na 14:14, posledné slovo ale patrilo Katy Juhosovej, ktorá desať sekúnd pred koncom prvého dejstva upravila na polčasových 15:14.

Domáca Barbara Sári síce v úvode druhého polčasu dala na 16:14, Iuventa však odpovedala gólmi Holejovej a Štefaníkovej a v 34. minúte bolo opäť vyrovnané (16:16). V 36. minúte Abildová natiahla gólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré opäť viedli (16:17) a lavička DAC opäť reagovala oddychovým časom. Domáce hneď na to odpovedali troma gólmi v rade a na začiatku 39. Minúte viedli 19:17. Holejová skorigovala z pokutového hodu na 18:19, no boli to domáce, ktoré začali diktovať tempo hry. V 47. minúte viedli 25:21 a mali nakročené k víťazstvu. Dráma ale pokračovala aj naďalej. Michalovčanky postupne aj napriek viacerým „bočným vplyvom“ znižovali náskok súperiek a v 57. minúte Trúnková znížila na 26:27. Následne sa hra začala kúskovať. DAC reagoval oddychovým časom a potom zhruba „minútovým“ útokom, ktorý gól nepriniesol. Gól však nepadol ani na druhej strane, a tak DAC ustál záverečný tlak Iuventy a vyhral 27:26.

HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce 27:26(15:14)
Pok. hody: 5/3 – 7/5. Vylúčené: 3:6. Rozhodovali: Haščík a Oťapka.
HC DAC: Mageraová, Oláhová, Oguntoyeová – Pénzesová 2, B. Bíziková 2, Juhosová 4, Réka Mészárosová, Némethová 5, Pastorková, Sáriová 3/1, Virág Demeterová, E. Rajnohová 4, R. Bíziková 4, Élöová 3/2.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Dvorščáková, Štefaníková 4, Dmytrenkovová, Popovcová 1, Rebičová 1, Trifunovičová, Trúnková 2, Kohučová, Holejová 7/2, Wollingerová, Bajčiová 3/2, Radovićová, Godećová 3, Abildová 5/1.

Tréner Jan Beňadik: “Dievčatá treba pochváliť za výkon. V aktuálnom stave si siahli na dno síl. Pozitívom je, že pokiaľ budeme zdraví, budeme hrať lepšie. Dôležité zápasy o tituly, či o poháre, nás ešte en čakajú…”