Po obrovskej dráme vezieme dva body z Mostu!

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v jednom z dvoch šlágrov siedmeho kola MOL ligy na pôde českého DHK Baník Most 24:23 a pripravili tak českému vicemajstrovi prvú tohtosezónnu porážku. Zverenky trénera Petra Kostku sa najbližšie predstavia opäť vonku, konkrétne v Plzni, kde odohrajú budúcu sobotu 28.októbra duel ôsmeho kola MOL ligy.

Úvod jedného z dvoch šlágrov siedmeho kola vyšiel lepšie domácemu Mostu. Ten viedol 3:1, aj 4:2. V štrnástej minúte Habánková vyrovnala na 4:4 a hoci Most potom vyhrával 5:4, Iuventa šnúrou dvoch gólov otočila a v osemnástej minúte po presnej strele Kowalikovej po prvýkrát v zápase viedla (5:6). Most síce otočil a opäť vyhrával rozdielom jedného gólu, momentum zápasu sa ale dostávalo do rúk Michalovčaniek. Tie poslala do vedenia päť minút pred koncom Kompaniecová a tá istá hráčka zakončila v 28.minúte šnúru piatich gólov Michalovčaniek, po ktorej viedli 12:8. Most síce dvoma gólmi v rade znížil, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Radovičovej, ktorá z pokutového hodu stanovila polčasové skóre na 10:13. Michalovčanky kontrolovali priebeh zápasu aj v úvode druhého dejstva. To síce odštartovala gólom domáca Kuxová (11:13), Michalovčanky ale po dvoch presných strelách Kowalikovej vyhrávali v 36.minúte 17:13. O štyri góly viedli Zemplínčanky aj o päť minút neskôr po presnej strele Habánkovej (15:19). Následne sa ale rozchytala domáca brankárka Píšová, na ktorú nadviazali aj jej spoluhráčky v útoku a po šnúre štyroch gólov vyrovnali v 50.minúte na 19:19. Následne sa obe družstvá naťahovali o každý gól. Naťahovačku nakoniec v dramatickom závere vyhrali Michalovčanky, ktoré zvíťazili 24:23, keď víťazný gól strelila mladučká Dorota Bačenková.

DHK Baník Most – MŠK Iuventa Michalovce 23:24 (10:13)
Pok. hody: 2/2 – 1/1. Vylúčené: 3:5. Rozhodovali: Horáček a Novotný. Divákov:
DHK BANÍK: Řezáčová, Píšová – Ogonovszkyová 1, Stříšková 6, Jestříbková 2, Řádová, Eksteinová, Maňáková 1, Arciševskaja, Behenská, Poláková, Kuxová 8/2, Kostelná, Zachová 2, Somionková 3, Mikulášková.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovićová 1/1, Pejovićová 1, Dorszová 1, Popovcová 4, Paľová, Bačenková 2, Habánková 3, Kohučová, Wollingerová 2, Kowaliková 6, Kompaniecová 3, Klučková 1, Krivokapićová.

Tréner Peter Kostka: „Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo, ktoré sme dosiahli na palubovke silného súpera. Vedeli sme, že cesta k úspechu vedie v správnom pracovaní s tempom zápasu.  Museli sme rozumne pracovať s tempom hry, občas to spomaliť, občas zahrať protiútok. Kvalitnou obrannou hrou sme ubránili súperove kľúčové hráčky a takisto sme im zobrali silné stránky. V prvom polčase nám dobre fungoval postupný útok. V druhom dejstve sme sa stále mohli oprieť o dobrú defenzívu, no prišiel úsek, kedy sa nám nedarilo v útoku. Bolo to veľa čistých príležitostí, ktoré sme zahodili a súpera tak dostali do hry.  Vzhľadom na priebeh zápasu sme si vyhrať podľa mňa zaslúžili. Možno to nebola pekná hádzaná z našej strany, no dôležité sú body.”