Po prehre 22:28 víťazom EHF Európskeho pohára Elche

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa z víťazstva v EHF Európskom pohári netešili. V odvetnom finálovom zápase prehrali so španielskym Atticgo BM Elche 22:28 a v sumáre s prehrou 20:22 v Alicante v prvom zápase sa víťazom pohára stal španielsky tím. Michalovčankám nepomohlo ani jedenásť gólov ich kapitánky Patrície Wollingerovej. Zverenky trénera Petra Kostku čaká v sezóne už iba jeden zápas. Aj v ňom pôjde o veľa, keďže v stredu nastúpia od 18.30 hod. v Dunajskej Strede na rozhodujúci duel o titul majstra Slovenska. 

Do posledného miesta zaplnená Chemkostav aréna sledovala v prvom polčase zaujímavý duel, v ktorom za kratší koniec ťahali domáce hráčky. Tie síce v úvode viedli po góle Kompaniecovej  2:1 a po presnej strele Biegerovej aj 4:3, boli to ale dva prípady, kedy v prvom polčase viedli. Španielky totiž boli vpredu efektívnejšie a v pätnástej minúte viedli 8:5. Michalovčanky síce gólmi Kompaniecovej a Wollingerovej znížili na 7:8, Elche však opäť odskočilo a päť minút pred koncom prvého dejstva viedlo 13:8. Päťgólový náskok si udržali až do konca polčasu, ktorý vyhrali 15:10.  V druhom polčase sa žiadna naháňačka za michalovským víťazstvom nekonala. Španielky totiž držali v rukách pevne náskok a domácim hráčkam ani nedovolili pomyslieť na obrat. Elche nakoniec zvíťazilo 28:22 a stalo sa víťazom pohára.

MŠK Iuventa Michalovce – Atticgo BM Elche 22:28 (10:15)
Prvý zápas: 20:22.
Pok. hody: 3/1 – 4/4. Vylúčené: 1 – 1. Rozhodovali: Radčenko a Persis (obaja Lotyšsko). Divákov: 1800.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová, Dvorščáková 1, Pejovičová 1, Dorszová, Popovcová, Paľová, Bačenková 1, Habánková, Soskydová, Wollingerová 11/1, Kompaniecová 5, Biegerová 1, Klučková 2, Krivokapičová.
ATTICGO BM: Santoro, Claure – Žukovová, van Zilj 5, Oppedal 1, Mendez Garcia 3/3, So Delgado Pinto 5/1, Arranz, Adsuara 1, Benítez Gómez 2, Ruiz-Huidobro 3, Wolfs 2, Bernabe Cobos 2, Nascimento 2, Moré Martínez, Rosa 2.

Peter Kostka (tréner Iuventy): “Samozrejme, sme sklamaní. Túžili sme uspieť. Športovo treba uznať, že Elche bolo lepšie. Prvých pätnásť minút sme mali dobrú brankárku a nevyžili sme to. Súper zároveň dobre bránil, náš plán B bol vytiahnuť hru bez brankárky. Fungovalo nám to v Španielsku, ale tu sa tak nestalo. Cez polčasovú prestávku sme si povedali, že pôjdeme ‘bomby’. Sťahovali sme to, bolo to aj o tri góly. Som hrdý na tím.”

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Oklieštená Iuventa Žitný ostrov nedobyla

Keď vlani počas „októbrovej revolúcie“ nevyhrala Iuventa Michalovce v piatich dueloch v rade, najviac rezonovala prehra 24:26 na pôde nováčika súťaže DAC

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.