Po výhre 25:21 cenné dva body zo “stovežatej”

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase tretieho kola MOL ligy na pôde aktuálneho českého majstra DHC Slavia Praha hladko 25:21 a do tabuľky si tak pripísali cenný dva body. Zverenky trénera Petra Kostku preladia teraz na európsku scénu. Budúci víkend ich totiž čaká dvojzápas druhého kola EHF Európskeho pohára, v ktorom privítajú bosniansky ŽRK Borac Banja Luka. Prvý duel sa odohrá v sobotu od 16.00 hod., odvetný v nedeľu o 11.30 hod. Oba zápasy sa odohrajú v Chemkostav aréne.

V prvom polčase sa hrala vyrovnaná hádzaná. Domáce viedli 1:0, 2:1, 3:2 i 4:3, Michalovčanky však zakaždým dokázali odpovedať a nepustili tak Slaviu na vyšší gólový rozdiel. V šestnástej minúte sa po presnej strele Bačenkovej prvýkrát ujali vedenia (4:5). Domácim sa ale podarilo opäť dostať do vedenia a až do 24.minúty bol stav vyrovnaný (8:8). Iuventa následne odskočila presnými strelami Popovcovej s Bačenkovou na 8:10. Slavia síce opäť vyrovnala, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Martine Popovcovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 10:11. Hneď v úvode druhého dejstva sa Michalovčankám po troch góloch v rade podarilo odskočiť na 14:10 a vedenie už z rúk nepustili. Domácim sa síce podarilo vyrovnať na 14:14, boli to ale Michalovčanky, ktoré v druhom dejstve držali duel vo svojich rukách. Postupne naťahovali svoje vedenia a duel nakoniec vyhrali 25:21.

DHC Slavia Praha – MŠK Iuventa Michalovce 21:25 (10:11)
Pok. hody: 4/2 – 1/1. Vylúčené: 3 – 5, ČK Krivokapičová (Michalovce – za hrubý faul). Rozhodovali: Slezingr a Špunar. Divákov: 150.
DHC SLAVIA: Malá, Kudláčková – Holečková 3, Franková 2, Motejlová 1, Koubová, Pejšová, Vostárková 1, A. Novotná, Holeňáková 2, Zimová, Míšová 4/1, Doležalová 3, Švihnosová 3/1, Vavroušková 2, Mulačová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovićová 1/1, Pejovićová, Dorszová, Popovcová 4, Paľová 1, Bačenková 5, Habánková 2, Soskydová, Kohučová, Wollingerová 3, Kowaliková 1, Kompaniecová 6, Klučková, Krivokapićová 1.

Tréner Peter Kostka: “Dosiahli sme cenné a dôležité víťazstvo, ktoré sa ale nerodilo ľahko. Bolo jasné, že sme lepšie fyzicky pripravené a zápas si môžeme skomplikovať iba sami. Bolo to hlavne o nás. Som strašne rád, že nám fungovala defenzíva. Boli sme kompaktní, vyhrávali sme osobné súboje, čo bol rozdiel oproti zápasu v Dunajskej Strede. Dokázali sme ubrániť ich kľúčové hráčky. Čo prešlo za obranu, pochytala výborná Jablonská. Ta odchytala asi najlepší zápas, odkedy som v Michalovciach. Na škodu veci je to, že sme z kvalitnej defenzívy nedokázali vyťažiť viac. Pozitívne je, že sme v ťažkom prostredí dokázali zápas preklopiť na svoju stranu, no ako hovorím, máme na čom pracovať aj v najbližších týždňoch,“

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.