Po výhre 29:26 sa rozhodne v nedeľu v Šali

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce vyrovnali stav semifinálovej série národného play-off na 1:1, keď v druhom zápase s HK Slovan Duslo Šaľa vyhrali v domácom prostredí 29:26. Séria hraná na dve víťazstvá sa tak rozhodne v nedeľu v Šali (začiatok o 19.00 hod., priamy prenos RTVS Šport).

Michalovčanky mali rovnako ako v Šali výborný vstup do zápasu. Po dvoch góloch Soskydovej rýchlo viedli 2:0, po presnej strele Popovcovej v desiatej minúte 5:1. Aj v ďalších minútach to boli práve ony, kto udával tempo zápasu. Keď v osemnástej minúte zvýšila Borysevyčová už na 8:4, zdalo sa, že Michalovčanky sa trápiť nebudú. Šaľa ale zapla na vyššie obrátky a o šesť minút neskôr už bolo vyrovnané (10:10). Následne išla do michalovskej brány Iryna Jablonská, ktorá svojimi zákrokmi potiahla spoluhráčky k polčasovému vedeniu 13:11. Aj začiatok druhého dejstva mal napínavý charakter. Domáce hráčky sa nevedeli gólovo odpútať. V 36. minúte znížilo Duslo na 15:16, následne ale prišla päťgólová šnúra Zemplínčaniek, ktoré sa po nej upokojili. Päť minút pred koncom už viedli 28:21 a hoci Šaľa na konci znížila troma gólmi v rade na 26:29, Michalovčanky vyrovnali stav série a o finalistovi sa rozhodne v nedeľu v Šali.

MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 29:26 (13:11)
Stav série: 1:1.
Pok. hody: 2/2 – 7/5. Vylúčené: 4 – 2, ČK Borysevyčová (Michalovce) – hrubý faul. Rozhodovali: Záhradník a Budzák. Divákov: 430.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Štefaniková 3, Dmytrenková, Popovcová 4, Soskyda 4, Kohučová, Borysevyčová 2, Wollingerová 6, Radovičová 2/2, Kompaniecová 5, L. Čižmariková, Klučková 3.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Kusyová, Vorzáčková – Takáčová 1, Rácková, Vargová 6, B. Königová 2, Pócsíková 9/4, Ščipová 3/1, Šalatová, Ušiaková, Tulipánová, Kusyová, Pastoreková 2, Somogyiová 1, Pálová 1, Ratvajská 1.