Po výhre 35:23 sme jedenástykrát víťazom MOL ligy!!!

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú víťazkami MOL ligy. Zverenky trénera Petra Kostku o jedenástom triumfe v nadnárodnej súťaži rozhodli v predstihu, už v devätnástom kole, v ktorom doma zdolali DHC Plzeň 35:23. Do konca súťaže ich síce čakajú ešte zápasy v Kynžvarte a Písku (28. a 30. marec), no ani tie už nič nezmenia na ich výhre v celej súťaži.

O tom, že posledný krok býva najťažší sa opäť raz presvedčili Michalovčanky v súboji s českým DHC Plzeň. Ten bol prakticky celý prvý polčas vo vedení. Rýchlo sa ujal vedenia 4:0, na čo lavička Zemplínčaniek reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom nová hráčka na ihrisku Kohučová otvorila skóre aj za Michalovčanky a začala tak naháňačku za vedením Plzne. Domácim hráčkam sa podarilo vyrovnať až v 23.minúte (10:10). Následne Plzeň síce opäť odskočil na 10:12, do konca polčasu sa ale domácim podarilo vyrovnať na 14:14 a v druhom polčase to bola z ich strany už exhibičná jazda. Plzeň nakoniec Michalovčanky zdolali 35:23 a môžu tak sláviť jedenásty česko-slovenský titul.

MŠK Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 35:23 (14:14)
Pok. hody: 2/2 – 6/5. Vylúčené: 5 – 3. Rozhodovali: Bočáková a Jánošiková. Divákov: 550.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 4, Pejovičová, Dorszová 2, Popovcová, Bačenková 4, Habánková 3/2, Soskyda 1, Kohučová 6, Wollingerová 2, Kompaniecová 6, Klučková 5, Krivokapičová 2.
DHC: Mancellari, Vrbková – Polanková 1, Panošková 5, Bušauerová, Schreibmeirová 8/5, Drozdová 1, L. Galušková 2, Tomanová, Lásková, Melciharová 1, D. Galušková, Benešová, Fenclová 5.