Po výhre 33:25 sme desiatykrát víťazmi MOL ligy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú po troch rokoch znova víťazkami nadnárodnej súťaže MOL ligy. Zverenky trénera Jana Beňadika svoje desiate víťazstvo v jubilejnom dvadsiatom ročníku spečatili v poslednom kole v ktorom na domácej pôde zdolali Házená Kynžvart 33:25 a v tabuľke tak skončili na prvom mieste, o bod pred obhajcom prvenstva Baníkom Most.

Najúspešnejším klubom v doterajšej histórii súťaže je práve MŠK Iuventa s celkovo 10 prvenstvami (2005, 2006, 2007, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019, 2022). Tri má na svojom konte DHK Baník Most (2013, 2018, 2021), dve HK Slovan Duslo Šaľa (2004, 2008) a DHC Slavia Praha (2010, 2011), raz triumfovalo rakúske Hypo Niederösterreich (2003) a HK Britterm Veselí nad Moravou (2012).

Michalovčanky neodštartovali súboj, v ktorom im čo i len zisk jedného bodu stačil na celkové prvenstvo, ideálne. Prehrávali 1:2, aj 2:3, postupne ale preklopili misky váh na svoju stranu. V deviatej minúte síce viedli 7:6, no tréner Beňadik zjavne spokojný nebol a siahol po oddychovom čase. Ten jeho zverenky nabudil, keďže hneď na to dosiahli štyri góly v rade a za stavu 6:11 si oddychový čas bral aj tréner Kynžvartu Peter Sabadka. Michalovčanky ale po ňom už opraty zápasu z rúk nepustili. Postupne naťahovali svoje vedenie. V 23. minúte viedli 17:10 a suverénnym krokom tak kráčali k potrebnému víťazstvu. Kynžvartu sa síce krátko pred koncom podarilo znížiť na 14:19, posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo Abildovej a Klučkovej, ktoré stanovili polčasové skóre 21:14.

V druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Tempo hry diktovali naďalej za desiatym prvenstvom v lige kráčajúce Michalovčanky. Tým sa síce nepodarilo utrhnúť na dvojciferný náskok, naďalej si ale držali polčasové vedenie a nakoniec dokráčali k víťazstvu 33:25, ktoré znamená ich návrat na „molkový“ primát po troch rokoch.

MŠK Iuventa Michalovce – Házená Kynžvart 35:27 (21:14)
Pok. hody: 2/1 – 5/3. Vylúčené: 4 – 2. Rozhodovali: Vydra a Klus. Divákov: 520.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská – Dvorščáková, Štefaniková 2, Popovcová 4, Rebičová 4, Trifunovičová 1, Trúnková 3, Kohučová, A. Holejová 3, Wollingerová, Bajčiová 6/1, Godečová 6 Klučková 2, Abildová 2.
HÁZENÁ: Srpová – Konigová 6, Tesařová 4, Dvořáková 6, Rampová, Michalcová 2, Patrnčiaková 1, Bezruková 1, Dresslerová 4, Jovičevič, Švihnosová, Rudincová, Vysloužilová, Hejkalová.