Slovenské juniorky na MS proti Holandsku, Japonsku a Indii

Kategórie

Stredajší podvečerný žreb v Celje určil zloženie základných skupín na 23. majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022), na ktorých sa sa medzi 32 zúčastnenými tímami predstavia aj slovenské juniorky. Zverenky trénerskej dvojice Ján Beňadik – Juraj Hudák budú účinkovať v A-skupine spolu s rovesníčkami z Indie, Holandska a Japonska.

Slovenky žrebovali z 2. koša, ktorý prišiel na rad až na záver, keď si tréner domácich Sloviniek zvolil zaradenie do F-skupiny, kde už figurovali Nemecko, Čile a Mexiko. Z každej z ôsmich štvorčlenných skupín postúpia do hlavnej fázy prvé dve družstvá, ostatné čaká účinkovanie v bojoch o Prezidentský pohár. Juniorské reprezentantky SR si postup na MS zabezpečili vlani v lete ešte pod taktovkou Michala Lukačína vďaka 12. miestu na ME „19“ v slovinskom Celje.

Vyžrebované zloženie základných skupín na 23. majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Slovinsku (22. 6. – 3. 7. 2022):
A-skupina: India, Slovensko, Holandsko, Japonsko
B-skupina: Švédsko, Irán, Tunisko, Guinea
C-skupina: Dánsko, Argentína, Čierna Hora, voľná karta
D-skupina: Francúzsko, Nórsko, Brazília, Kórejská republika
E-skupina: Rumunsko, Česko, Angola, Paraguaj
F-skupina: Nemecko, Slovinsko, Čile, Mexiko
G-skupina: Chorvátsko, Švajčiarsko Kazachstan, Rakúsko
H-skupina: Maďarsko, Poľsko, Egypt, USA

Viac na preskúmanie

Ženy

V novej sezóne bez sedmičky hráčok

Aj keď najskôr bolo avizovaných päť odchodov z úspešného kádra nášho ženského tímu, ten nakoniec opúšťa až sedem hráčok. Šesť z nich

Ženy

Lívia Klučková pokračuje v Iuvente

V poradí šiestou hráčkou, ktorá predĺžila zmluvu aj na ďalšiu sezónu je naša univerzálka Lívia Klučková. Tá nás ťahala svojimi gólmi

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.