Prvá ligová porážka, v Dunajskej Strede sme prehrali 23:28

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli prvú prehru v sezóne, keď na v Dunajskej Strede podľahli tamojšiemu DAC 23:28 (11:15). Zverenky trénera Petra Dávida sa najbližšie predstavia budúci víkend v nedeľu 15. novembra doma, keď o 17.30 privítajú Šaľu.

Lepší vstup do zápasu mali domáce, ktoré otvorili skóre po presnej strele kanonierky Eloovej. Iuventa síce odpovedala Popovcovou, DAC však po dvoch góloch Boglárky Bizíkovej a jednom Pastorkovej v piatej minúte viedol 4:1. Iuventa následne využila presilovku a po góle Klučkovej bolo v ôsmej minúte 5:4. Dunajská Streda však naďalej v prvom polčase bola vo vedení. Po dvoch gólov v rade sa ujala v trinástej minúte opäť trojgólového vedenia (8:5) a to si udržiavala aj v osemnástej minúte (10:7). Iuventa ale odpovedala gólmi Dmytrenkovej s Holejovou a v dvadsiatej minúte bolo 10:9. Rozdiel jedného gólu bol aj v 21. minúte (11:10) a aj v 24. minúte (12:11). Záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie domácim. Tie troma gólmi natiahli polčasové vedenie na 15:11.

Domáce hráčky udávali tempo hry aj v úvode druhého dejstva. V 35. minúte viedli už 18:12. Michalovčanky sa vrátili do hry troma presilovkovými gólmi, strelecky disponovaná Réka Bizíková ale zvýšila na 19:15. Keď následne Holejová dvoma gólmi znížila na 17:19, lavička DAC zareagovala oddychovým časom. Po ňom sa opäť presadila Réka Bizíková a v 46. minúte presne mierila aj Eloová (21:17). Iuventa sa ešte snažila vzchopiť, keď znížila na 19:22, DAC však držal opraty zápasu vo svojich rukách aj naďalej. Po góle Moniky Rajnohovej viedol v 50. minúte 25:19 a bolo prakticky rozhodnuté. Eloová bola v 54. minúte na konci päťgólovej šnúry v rade, po ktorej viedol DAC 27:19. Nakoniec domáce dokráčali k víťazstvu 28:23 a pripravili tak Iuvente prvú prehru v sezóne.

HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce 28:23(15:11)

Pok. hody: 3/3 -9/9. Vylúčené: 9:6, navyše Pastorková (DAC) ČK za tri vylúčenia. Rozhodovali. Budzák a Záhradník. Bez divákov.

HC DAC: Oguntoye, Oláhová – Penzéš, Lelkešová, B. Bizíková 3/1, Juhošová 1, Straková 1, Meszárošová, Pastorková 2, M. Rajnohová 5, Bugárová, R. Bizíková 8/2, Eloová 8.

IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Čorovičová, Klučková 12/8, Dmytrenková 1/1, Popovcová 2, Trifunovičová, Trúnková 4, Holejová 3, Godečová 1, Bajčiová, Dulinová.

Ženy

Iuventa stále bez bodu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú za sebou najhorší štart do MOL ligy v histórii. V prvých dvoch kolách totiž nezískali