Rozbehnutá Iuventa chce natiahnuť víťaznú šnúru aj v Zlíne

Kategórie

Ani jeden tím v nadnárodnej hádzanárskej MOL lige žien nemá takú výsledkovú formu, ako hráčky MŠK Iuventa Michalovce. Zemplínčanky po prehre v prvom kole ťahajú víťaznú šnúru, ktorú natiahli minulý víkend po výhre 41:26 nad Kynžvartom už na osem duelov. Michalovčanky čakajú do konca jesene v lige ešte dva zápasy a cieľom tímu Petra Kostku je, aby vstupoval do jarnej časti s desaťzápasovou víťaznou sériou. K tomu potrebujú Michalovčanky vyhrať túto sobotu v Zlíne a budúcu stredu doma zdolať Písek.

Zemplínčankám momentálne v lige patrí v tabuľke druhé miesto, o skóre za Dunajskou Stredou, ktorá je aj ich jediným premožiteľom v sezóne. „Ja som hlavne rád, že ukazujeme nárast výkonnosti. Tak, ako som avizoval na začiatku sezóny, potrebujeme čas, aby sme sa zohrali. Potrebujeme čas, aby nové a staronové hráčky absorbovali nový herný systém a začali chápať, čo od nich vyžadujeme. Chce to chvíľku času. Kolo za kolom sme lepší, zohratejší a naša hra je kvalitnejšia. Je to vidno na výsledkoch i na hre. Zaostávame o skóre za Dunajskou Stredou. Do karát nám hrá vyžrebovanie, keďže väčšinou ťažkých súperov už budeme mať iba doma, no ešte stále vyskakovať nemôžeme. Máme to rozohráte dobre, no k nášmu cieľu je ešte dlhá cesta,“ zdôraznil tréner MŠK Iuventa Peter Kostka, ktorý k sérii ôsmich víťazstiev v lige dodal. „V prvom rade ma teší, že výsledky sú sprievodným javom dobrej hry a zlepšenej individuálnej výkonnosti. Naša hra nestojí na dvoch, či troch hráčkach. Je to jasne vidno, pretože v tabuľke strelkýň v prvej desiatke nemáme nikoho. Počet gólov máme rozložených na viacero hráčok. Čo ma teší takisto, máme najlepšiu obranu v lige. Keď si pozriete štatistiky z predošlých sezón, poháre a zlaté medaile nezískavajú tí, ktorí strieľajú najviac gólov, ale tí, čo ich najmenej dostanú.“

Do konca jesene čakajú na Michalovčanky ešte štyri zápasy. Tri z nich odohrajú doma, jeden na pôde súpera a to už túto sobotu v Zlíne. Tradičný účastník MOL ligy sa opäť potáca v druhej polovici tabuľky a za normálnych okolností by nemal narobiť rozbehnutej Iuvente väčšie problémy. „Nič nemôžeme podceniť a do zápasu musíme ísť pokorne. Opäť budeme chcieť rozložiť sily na všetky hráčky. Chceme dať šancu aj tým, ktoré hrávajú menej. Práve tie sa na tréningu ukazujú najlepšie a sú hladné po minútach na ihrisku. Chcú ukázať, že si zaslúžia hrať a preto im chcem dať šancu,“ uviedol k najbližšiemu zápasu Peter Kostka. My dodajme, že po súbojoch v Zlíne a doma s Pískom (streda 15.november o 17.30 hod.) na jeho zverenky čaká dvojzápas tretieho kola EHF Európskeho pohára, v ktorom budúcu sobotu a nedeľu privítajú kosovský KHF Istogu (17.30 hod. a 10.30 hod.).

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.