S Kynžvartom prehra 27:30

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali aj v zápase druhého kola MOL ligy, keď na svojej palubovke podľahli tímu Házená Kynžvart 27:30 (11:17). Michalovčanky tak zaznamenali prehru aj v druhom kole a po dvoch dueloch majú na konte nula bodov. Zverenky trénera Petra Kostku budú najbližšie v hre budúcu sobotu, kedy sa predstavia v Stupave.

Michalovčanky pokračovali v hernom marazme z úvodného kola aj v prvom polčase. Nevychádzalo im prakticky nič. V defenzíve boli deravé, v útoku strácali jednoduché lopty a keď sa nechytili ani brankárky, súper si držal viacgólový náskok. Kynžvart odštartoval výborne a za stavu 3:6 si v šiestej minúte domáca lavička brala oddychový čas. Nepomohol! Hostky totiž naďalej diktovali tempo hry, keďže sa Michalovčanky nedokázali herne presadzovať. Na začiatku poslednej desaťminútovky síce Krivokapičová znížila na 7:10, no hosťujúce hráčky zvládli záverečné minúty tohto dejstva lepšie. V polčase vyhrali o šesť gólov 17:11 a to ešte v samom závere Wollingerová s Popovcovou gólmi korigovali.

V druhom dejstve sa výkon domáceho tímu pozdvihol, na parádnej vlne vezúce hostky to ale nevykoľajilo. Michalovčankám sa síce viackrát podarilo znížiť aj na tri góly, rozhodujúce momenty ale hrali lepšie pre Kynžvart. Tomu možno až pätnásťkrát pomohla konštrukcia brány a na tej končili aj lopty v čase, kedy sa lámal chlieb zápasu. Michalovčanky už nedokázali učiniť zvrat zápasu a prehrali ho 27:30…

MŠK Iuventa Michalovce – Házená Kynžvart 27:30 (11:17)
Pok. hody: 6/4 – 3/2. Vylúčené: 2 – 0. Rozhodovali: V. Cibere a Vydra. Divákov: 500.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 3/2, Štefaniková 4, Dmytrenková 3, Popovvcová 1, Soskyda, Gheorghe 4, Paizinho 3, Kohučová 1, Wollingerová 1, Humelová 2, Klučová 2, Krivokapič.
HÁZENÁ: Srpová, Novotná – Kongiová 5, Tesařová 3, Dvořáková 10/2, Rampová, Vávrová 2, Patrnčiaková 2, Bezruková 3, Dresslerová 1, Božovič, Rudincová, Vysloužilová, Hejkalová