Šiesta ligová prehra michalovskej Iuventy

Šiestu ligovú porážku zaznamenali minulú sobotu hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. Obhajca prvenstva v MOL lige prehral v zápase pätnásteho kola na pôde Dunajskej Stredy 23:26 a zrejme tak prišiel o šancu obhájiť primát v česko-slovenskej súťaži.

Na Žitnom ostrove išlo o reprízu finálovej série a takisto aj o súboj tímov bojujúcich o medailu v „molke“. Lepší štart mali domáce hráčky, ktoré boli takmer celý polčas vo vedení, v jednom momente vyhrávali dokonca aj o štyri góly. Až v samom závere Iuventa šnúrou troch gólov otočila z 9:11 na 12:11. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať. Aj v druhom dejstve to bola hádzaná gól na gól. Opäť mali lepší štart hráčky DAC, ktoré si postupne vytvorili trojgólový náskok a ten si udržali až do konca duelu. „Mne sa tento zápas hodnotí veľmi ťažko,“ rozhovoril sa tréner MŠK Iuventa Peter Kostka, ktorý nebol spokojný tak s obranou, ako aj s útokom. V ňom sa jeho zverenky nevyhli hluchým pasážam, v ktorých v oboch polčasoch neskórovali viac ako päť minút. „Zlyhali sme na oboch stranách ihriska. Prehry samozrejme patria k športu a treba ich rešpektovať, keď sú od lepších súperov, my sme sa ale tentoraz porazili sami. Hlúpymi chybami v útoku, zbytočnými stratami lôpt, ale aj slabou obranou. Len tri prerušenia v prvom polčase hovoria za všetko. My sa pred našim bránkoviskom musíme doslova biť o každú loptu a nemôžeme dovoliť komfort súperovým hráčkam. Jasne sa ukázalo, že keď nezaberú hráčky základného sledu, nemá ich kto nahradiť. Chýba nám kvalita na lavičke. Aj napriek tomu sme mali všetko vo svojich rukách. Urobili sme až dvadsať technických chýb a keď sa k tomu pridá aj nevýrazná koncovka, zahodené šance, výsledkom bolo prehra, ktorá byť nemusela,“ pokračuje Kostka.

Podľa jeho ďalších slov môže táto prehra jeho družstvu pomôcť v náročnom programe, ktorý absolvujú v najbližších dňoch. Už túto sobotu ich čaká domáci prvý štvrťfinálový duel EHF Európskeho pohára proti poľskému Eurobud JKS Jaroslaw (začiatok o 16.00 hod.). „Facka neraz pomôže. Pomôže uvedomiť si, čo znamená zodpovednosť. Čo znamená dodržiavať systém a plniť nielen dôležité pokyny, ale mnohé navonok nepatrné detaily, ktoré však v takýchto dueloch zohrajú rozhodujúcu úlohu,“ dodal na záver michalovský tréner.

Zdroj: regionálne správy