Slovenky cez víkend proti vicemajsterkám sveta

Kategórie

Slovenské hádzanárky odohrajú na konci tohto týždňa dva prípravné medzištátne zápasy v Španielsku. S domácou reprezentáciou sa stretnú v piatok a v nedeľu v kantábrijskom meste Torrelavega neďaleko Santanderu. My len dodávame, že v nominácii sú aj štyri hráčky Iuventy – pivotky Nikoletá Trúnková s Valériou Dulinovou, spojka Vladimíra Bajčiová a krídlo Martina Popovcová.

Zverenky trénera Pavla Streichera sú od pondelka na sústredení v Bratislave. Jeho záver si spestria súbojmi so strieborným tímom z vlaňajších MS, ktorý sa pripravuje na decembrový európsky šampionát v Dánsku. Španielky sa na ňom predstavia v základnej skupine s Ruskom, Švédskom a Českom. Podľa prvotného plánu mali v Torrelavege domáce cez víkend hostiť turnaj za účasti Brazílie, Poľska a Rakúska, no všetky tri krajiny vzhľadom na koronakrízu odvolali svoju účasť na podujatí. Duely so Slovenskom sú podľa oficiálneho webu Španielskej hádzanárskej federácie na programe v piatok o 19.00 a v nedeľu o 13.00 SEČ. Pôvodne sa mali slovenské hádzanárky v tomto termíne pripravovať na decembrový turnaj prvej fázy kvalifikácie MS 2021 v Luxembursku, no pre aktuálnu pandemickú situáciu ho odložili na marec budúceho roka.

TASR

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Máme novú posilu. Prichádza talent roka 2020

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce majú štvrtú letnú posilu. Po návrate Patrície Wollingerovej z materskej dovolenky a podpísaní brazílskej brankárky Nairi Almeidovej, či

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.