Staršie dorastenky po výhre nad Dunajskou Stredou majsterkami Slovenska

Kategórie

Staršie dorastenky MŠK Iuventa Michalovce sú opäť majsterkami Slovenska. Zverenky trénera Milana Adiho obhájili majstrovský titul, o ktorom rozhodli po výhre 37:26 v predposlednom 23.kola najvyššej súťaže nad DAC Dunajská Streda.

Blízko k titulu majstra Slovenska sú aj mladšie dorastenky. Zverenky trénera Dušana Daniša DAC porazili 34:25 a sú stále na prvom mieste, o dva body pred druhou Šaľou, ktorá má o jeden odohraný zápas menej. Na definitívu si budú musieť počkať do budúceho týždňa, kedy sa odohrajú duely posledného 24.kola, v ktorom maj Michalovčanky voľno. Zemplínčanky mali byť v hre aj v nedeľu, kedy ich mali čakať dohrávané zápasy pätnásteho kola proti HC Sporta Hlohovec. Zápasy sa ale neodohrajú, keďže Hlohovec oznámil, že nepricestuje a zápasy tak budú kontumované v prospech Michaloviec.

Staršie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 37:26 (22:14)
Pok. hody: 3/2 – 5/1. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Gedeon a Richvalský.
MŠK IUVENTA: Jakubíková, Tomovčíková, Cabanová – Tokárová, Polievková 11, Dmytrenková 5, Lukáčová 5, Dmytročenková 2, Kohučová 3, Kováčová 1, Kobová 1/1, Jegorovová, Hlivová 1, L. Čižmariková 8/2, J. Rebičová.
HC DAC: Manczalová – Kohút 3, Veszprémiová 5, Csernyánszky 2, Hornyák 3, Kucserová 5, Sidó 4, Beke, Szalaiová, Csánóová 3.

Milan Adi, tréner tímu: “Som na dievčatá pyšný. Sezóna určite nebola ľahká, my sa ale tešíme z obhajoby slovenského titulu. Počas celej sezóny sme nemali nejaké výkyvy, prehrali sme iba raz, takže sme majstrom asi zaslúžene. Čo sa týka posledného zápasu s Dunajskou Stredou, vedeli sme, že nás nič ľahké nečaká. DAC nám určite chcel sťažiť cestu za titulom a ako sa hovorí, posledný krok je najťažší. My sme ho zvládli a som strašne rád, že sa tak stalo.”

Mladšie dorastenky
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 34:25 (16:12)
Pok. hody: 3/3 – 1/1. Vylúčené: 3 – 4. Rozhodovali: Gedon a Richvalský.
MŠK IUVENTA: Marukhnych, Kubičinová – Valiska 4, Sabovová 10/3, Cuperová 3, Sopúchová, Sinaiová, A. Kamberovič 6, Berešová 3, Čuvanová, V. Čižmariková 3, Paľová 1, Šimková, Szatmáry 4.
HC DAC: Szalaiová – Ravász 2, Beke 5/1, Szalaiová 2, Manczalová 4, Bozsek 6, Edmárová 1, Csánoóva 5, Tászly.

Dušan Daniš, tréner tímu: “Zvládli sme posledný krok. Duel určite ľahký nebol, Dunajská Streda už v prvom našom meraní síl ukázala svoju kvalitu. Nakoniec sme to ale zvládli. V druhom polčase sme zmenili obranu, čím sme súpera zaskočili. Práve vtedy sme si vypracovali dôležité vedenie, ktoré sme udržali do konca. Čo sa týka sezóny, ešte musíme na potvrdenie čakať. “

Viac na preskúmanie

Ženy

Sedemgólové víťazstvo nad Zlínom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v stretnutí deviateho kola MOL ligy na domácej pôde nad Handball Club Zlín 31:24 a po reprezentačnej

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.