Suverénne víťazstvo v Zlíne

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v predohrávke dvadsiateho kola MOL ligy na pôde Handball PSG Zlín 34:23 a v priebežnej tabuľke sa posunuli na štvrté miesto. Zverenky trénera Petra Kostku budú v hre už o dva dni, keď v sobotu 17.30 hod. nastúpia proti Plzni.

Domáce hráčky mali výborný vstup do zápasu. V deviatej minúte vyhrávali 5:2 a lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Ten ale príliš nepomohol, keďže v sedemnástej minúte boli 7:3 pre domáci tím. Až potom sa začali karta obracať. Ešte devätnástej minúte bolo po góle Šimkovej 9:6, posledná desaťminútovke ale vyšla lepšie hostkám. Tie kontrovali siedmimi gólmi v rade a strhli tak vedenie na svoju stranu. Polčas vyhrali Michalovčanky 14:11. V druhom už držali opraty duelu vo svojich rukách a nakoniec zvíťazili presvedčivo o jedenásť gólov 34:23.

Handball PSG Zlín – MŠK Iuventa Michalovce 23:34 (11:14)
Pok. hody: 8/5 – 5/5. Vylúčené: 3:5. Rozhodovali: Králiček a Letev obaja Česká republika). Divákov:
HANDBALL PSG: Dokoupilová, Stojarová, Blažková – Karlíková 1, Daňková 3, Štipčáková 1, M. Sekulová, D. Šimková 5/4, Ševčíková 6, Kolářová 3, L. Sekulová 2, Polomíková 1, Kříčková 1, Mydlová, Poznarová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 7/3, Štefaníková, Dmytrenková 3, Popovcová 3, Soskydová 4/1, Kohučová 1, Wollingerová 6, Radovićová 2/1, Kompaniecová 1, Kolovská, Klučková 3, Krivokapićová 4.