Tesné víťazstvo na pôde Házená Kynžvart

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom súboji dvadsiateho kola MOL ligy v Chebe nad Házená Kynžvart 29:28 a natiahli v MOL lige svoju sériu bez prehry už na dvadsať zápasov v rade.

Zverenky trénera Petra Kostku ukončia základnú časť MOL ligy v sobotu duelom 22.kola v Písku. Na víťaza nadnárodnej MOL ligy následne čaká súboj o slovenského majstra v nadstavbe o titul, ako aj semifinálová zápasy EHF Európskeho pohára proti Benfice Lisabon. Súboje nadstavbovej časti odštartujú až po dvojzápase s Benficou. Prvý duel sa bude hrať v nedeľu 21. marca v Michalovciach, odveta o týždeň neskôr v Portugalsku.

Michalovský tréner Peter Kostka avizoval, že v zostávajúcich dvoch dueloch dá viac šancí aj hráčkam, ktoré doteraz hrávali menej a v Chebe to držal od začiatku. Súpera možno základnou zostavou prekvapil a aj preto boli Michalovčanky v úvode ustavične vo vedení. V ôsmej minúte viedli po presnej strele Habánkovej 5:3. Do dvojgólového vedenia poslala Michalovce aj o dve minúty neskôr Biegerová (6:4). Kynžvartu sa síce podarilo vyrovnať, Biegerová s Bačenkovou ale Michalovce poslali v jedenástej minúte opäť do dvojgólového vedenia (6:8). Postupne Michalovčanky naťahovali svoje vedenie a sedem minút pred koncom polčasu vyhrávali po presnej strele Kohučovej o päť gólov 15:10. O päť gólov viedli aj v 28.minúte po presnej strele Dorszovej, posledné slovo v prvom dejstve patrilo ale domácej Kapusniakovej, ktorá upravila na konečných 12:16.

Aj do druhého polčas vstúpili lepšie hostky, ktoré po dvoch góloch Krivokapičovej rýchlo viedli 18:12. Kynžvart postupne začal sťahovať náskok Iuventy a sedem minút pred koncom bolo po presnej strele Patrnčiakovej už iba 25:26. Záver ale lepšie zvládli Zemplínčanky, ktoré vyhrali tesne 29:28 a v lige tak držia neporaziteľnosť už dvadsať duelov.

Házená Kynžvart – MŠK Iuventa Michalovce 28:29 (12:16)
Pok. hody: 4/3 – 2/2. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Šlezingr a Špunar (obaja Česká republika). Divákov: 300.
HÁZENÁ: Srpová, S. Novotná – Königová 4, Tesařová, Dvořáková 2, Vávrová 6/3, Michalcová 1, Patrnčiaková 3, Bezruková 2, Dresslerová 6, Némethová, Božovičová 1, Rampová, Kapusniaková 2, Hejkalová 1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 2/2, Dvorščáková, Pejovičová 3, Dorszová 1, Popovcová 2, Bačenková 5, Habánková 4, Soskydová 1, Kohučová 3, Wollingerová 1, Kompaniecová, Biegerová 3, Klučková, Krivokapičová 4.

Ženy

ŽRK Borac druhou bosnianskou prekážkou

Počas najbližšieho víkendu vstúpime opäť do pohárovej Európy. V druhom kole EHF Európskeho pohára budeme čeliť bosnianskemu ŽRK Borac Banja Luka.