Tomáš Hlavatý s tretím triumfom v Lige majstrov

Kategórie

Hádzanárky Vipers Kristiansand naďalej kraľujú v Európe, keď druhýkrát obhájili prvenstvo v Lige majstrov žien. Na víkendovom turnaji Final Four 2022/2023 v Budapešti prekazili maďarským klubom snahu dostať sa na pomyselný trón. Nórsky šampión so slovenským asistentom trénera Tomášom Hlavatým vyradil v semifinále Győri Audi ETO KC, ktorý v repríze lanského finále zdolal 37:35 (23:18). V boji o prestížnu trofej si pred dvadsaťtisícovou kulisou v MVM Dome poradil s FTC-Rail Cargo Hungaria 28:24 (14:13) a tretíkrát v histórii triumfoval v najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaži v hierarchii EHF.

Kristiansand zopakol kúsok Győru, ktorý trikrát za sebou zvíťazil v LM v rokoch 2017, 2018 a 2019. Zaujímavosťou je, že Hlavatý bol pri prvých dvoch triumfoch maďarského tímu a teraz pri treťom nórskeho družstva, ktorého od nasledujúcej sezóny už povedie ako hlavný tréner a nástupca Oleho Gustava Gjekstada. Zásluhu na úspechu Vipers majú aj dve české hádzanárky. Spojka Markéta Jeřábková dala vo finále štyri a krídelníčka Jana Knedlíková tri góly. Cenu pre najužitočnejšiu hráčku Final 4 (MVP) si odniesla ich ruská spoluhráčka Anna Vjachirevová. Na strane zdolaných finalistiek bola rodáčka zo SR Szandra Szöllosiová-Zácsiková, ktorá vo finále skórovala za Ferencváros trikrát. Najlepšou strelkyňou sezóny v LM bola Henny Reistadová z dánskeho klubu Team Esbjerg, ktorá dosiahla 142 gólov.  Katrine Lundeová je už sedemnásobnou víťazkou Ligy majstrov, z toho tri dosiahla v drese Vipers, vďaka čomu je spomedzi žien rekordérkou. Jana Knedlíková má na konte šesť prvenstiev v prestížnej súťaži, ale je unikátne, že ich dosiahla v sérii za sebou (tri s Győrom a tri s Kristiansandom). Konečné 3. miesto si na turnaji Final 4 LM, ktorá v tomto formáte vyvrcholila už deviatykrát, si v súboji dvoch zdolaných semifinalistov vybojoval Győri Audi ETO KC vďaka výhre nad dánskym Team Esbjerg 28:27 (16:9).

Výsledky stretnutí na víkendovom turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej žien 2022/2023 v Budapešti (3. – 4. 6. 2023):

SOBOTA
semifinále:
Győri Audi ETO KC (Maď.) – Vipers Kristiansand (Nór.) 35:37 (18:23)
FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.) – Team Esbjerg (Dán.) 30:29 (13:17)

NEDEĽA
o 3. miesto:
Győri Audi ETO KC (Maď.) – Team Esbjerg (Dán.) 28:27 (16:9)
finále:
Vipers Kristiansand (Nór.) – FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.) 28:24 (14:13), víťazom LM žien 2022/2023 sa stal Kristiansand
Najviac gólov: Vjachirevová a Naesová Andersenová po 6, Robertsová 5 – Bölková a Lekičová po 5, Cvijičová a Szöllosiová-Zácsiková po 3.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

V novembri štyrikrát doma

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce stoja pred finišom jesennej časti. V nej ešte musia odohrať päť zápasov, z toho štyrikrát budú hrať doma.

MOL Liga

Obrazom: Zlatá a strieborná radosť

Devätnásty ročník nadnárodnej súťaže hádzanárok MOL ligy, ktorý kľudne môžeme nazvať aj pandemickým, je na svojom konci. Jeho víťazom sa

Ženy

Prvá prehra hádzanárok MŠK Iuventa

Aj po prvej februárovej sobote platí, že v nadnárodnej lige hádzanárok MOL lige nevyhrali hráčky MŠK Iuventa Michalovce okrem nováčikov súťaže

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.