V Dunajskej Strede vyvrcholenie sezóny, Kostka čaká peklo

Kategórie

Bude to zaujímavý hádzanársky víkend. O mužskom majstrovi sa rozhodne v sobotu na Považí, ženského spoznáme v nedeľu na Žitnom ostrove. Dunajskostredská hala bude od 18.00 h dejiskom rozhodujúceho tretieho stretnutia finále národného play-off hádzanárok medzi domácim HC DAC a obhajcom titulu MŠK Iuventa Michalovce (priamy prenos na Niké TV).

Pred týždňom to v prvom zápase dopadlo jednoznačne v prospech Dunajskostredčaniek, ktoré zdolali svojho súpera desaťgólovým rozdielom. V stredu to na Zemplíne bola dráma, ktorá dospela až do penaltového vyvrcholenia so šťastným koncom pre Michalovčanky.  Hráčky HC DAC v druhom finále nevyužili prvý majstrovský mečbal, keď po sľubnom úvode so štvorgólovým náskokom sa akoby uspokojili a najmä v útoku sa neprezentovali očakávaným výkonom. V domácom prostredí s podporou verných fanúšikov to však budú chcieť odčiniť a aj do tretice v sezóne zdolať na svojej palubovke Iuventu. “Tešíme sa na posledný zápas sezóny a urobíme všetko, aby sme získali majstrovský titul,” poznamenala asistentka trénera Silvia Priklerová.

Od sezóny 2009/2010, keď sa stali majsterkami hráčky ŠKP Bratislava, boli držiteľkami titulu už len michalovské hádzanárky. Prvú hrozbu, že prvenstvo neobhája odvrátili, ale ešte potrebujú urobiť aj druhý rozhodujúci krok. V druhom finále sme mali lepšie spojky ako krídla, v prvom to bolo naopak. Verím, že v nedeľu sa to spojí a pomôžu nám aj brankárky. Potrebujeme byť efektívnejší, pripravíme sa aj na osobnú obranu Wollingerovej a verím, že vyťažíme viac z otvorených priestorov. Máme obmedzené možnosti v kádri, kompenzovať to vieme jedine bojovnosťou. Musíme sa snažiť o jednoduchú hádzanú, potrebujeme vyhrávať osobné súboje. Je to posledný zápas a stať sa môže všetko. Dunajská Streda pre nás určite pripraví peklo. Budeme však bojovať do poslednej chvíle, bude to pravé vyvrcholenie sezóny,” tvrdí kouč Iuventy Peter Kostka. Séria o bronz sa už skončila, keď HK Slovan Duslo Šaľa zopakoval svoje umiestnenie z vlaňajška. Zverenky trénera Petra Pčolu si s AHT HC Tatran Stupava poradili 2:0 na zápasy a obsadil 3. miesto.

MOL liga – národné play-off o majstra SR 2022/2023 – zostávajúci program finále (hrá sa na dve víťazstvá):
3. zápas:
nedeľa (21. 5.): 18.00 h HC DAC Dunajská Streda – MŠK Iuventa Michalovce, stav série 1:1

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.