V Hodoníne výhra o dvadsať gólov

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zaznamenali v piatom kole MOL ligy tretie víťazstvo v rade, keď na pôde nováčika súťaže HK Hodonín vyhrali hladko o dvadsať gólov 40:20. O svojej výhre rozhodli jej hráčky už v prvom polčase, ktorý vyhrali 18:8. Gólové sa najviac darilo Dorote Bačenkovej, ktorá zaznamenala osem presných zásahov, po šesť pridali aj Kompaniecová s Krivokapičovou.

Zverenky trénera Petra Kostka teraz odohrajú dva domáce zápasy. Najskôr v stredu od 18.00 hod. privítajú v dohrávanom stretnutí štvrtého kola MOL ligy Šaľu a v sobotu siedmeho októbra o 16.00 hod. ich čaká duel šiesteho kola MOL ligy proti Olomoucu.

Favorit od úvodu duelu nenechal na ihrisku nováčika súťaže nič na náhodu a už do polčasu viedol o desať gólov. Hneď v úvode bolo 3:0 pre Michalovčanky, po góle Krivokapičovej viedla Iuventa v ôsmej minúte 6:1. Zverenky trénera Petra Kostku aj naďalej zvyšovali svoje vedenie, v polčasovej prestávke vyhrávali 18:8. Michalovčanky hneď v úvode druhého polčasu odskočili na 20:8, po góle Kompaniecovej na konci prvej desaťminútovky bolo 26:13. Presne v polovici druhého polčasu vyhrávali Michalovce po presnej strele Kowalikovej 30:14 a v zápase dosiahli aj jubilejný štyridsiaty gól, o ktorý sa krátko pred koncom postarala Krivokapičová. Iuventa nakoniec v Hodoníne vyhrala hladko 40:20 a má tretie víťazstvo v MOL lige v rade.

HK Hodonín – MŠK Iuventa Michalovce 20:40 (8:18)
Pok. hody: 3/1 – 7/5. Vylúčené: 4 – 6. Rozhodovali: Friedel a Kučerka.
HK: Vranićová, Zichová, Kryšková – Víchová 8/1, Drexlerová 2, Hasíková, Maksymejková, Jadamíková, Pavelková, Kalinová 1, Vasyljaková 5, Krejčíková 2, Nováková 1, Višňovská 1, Dermeková.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 5/32, Pejovičová 1, Dorszová 2, Popovcová 3, M. Paľová, Bačenková 8, Habánková 1, Kohučová 3, Wollingerová, Kowaliková 3, Kompaniecová 6/3, Klučková 2, Krivokapičová 6.

Tréner Peter Kostka: “Dnes si myslím, že sme podali dobrý výkon. Zápas sme mali celý čas vo svojich rukách. Som spokojný s viacerými individuálnymi výkonmi. Teší ma, že sme mohli zápasové zaťaženie rozložiť aj na hráčky, ktoré doteraz hrali menej. Jednou z nich je napríklad Kohučová, nesklamali ani Pejovičová s Radovičovou.  Teší ma, že sme ušetrili sily pred náročným týždňom, kedy nás čakajú dvaja súperi. Paľová ani nenastúpila, minimum hrala Nika Habánková, či Paťa Wollingerová.”

Žiačky

Tréningový proces obnovujeme od štvrtka

Od štvrtka sa naše mládežnícke tímy vracajú do tréningového procesu. Prostredníctvom oficiálnej stránky vám prinášame program. Ako je známe, kvôli

Dorastenky

Dorastenky cez víkend v hre až dvakrát

Našim dorasteneckým tímom aj po dueloch dvadsiateho kola patria čelné pozície v tabuľkách najvyšších súťaží. Staršie dorastenky si upevnili prvé miesto