V lete odišli do zahraničia, teraz sa do Michaloviec vrátia v slovenskom drese

Kategórie

Do starého známeho prostredia na Zemplíne sa v týchto dňoch vrátila aj trojica bývalých opôr michalovskej Iuventy, ktoré v lete zamierili do zahraničia. Teraz sa v Chemkostav aréne pripravujú s reprezentáciou Slovenska.

Univerzálna spojka Adriána Holejová už „zarezáva“ vo francúzskom OGC Nice Côte d’Azur Handball. „Som rada, že po dlhšom čase, teda po dvoch mesiacoch, som prišla na Slovensko. Doma je to úplne iné ako v zahraničí, kde sa so spoluhráčkami až tak nepoznáme. S dievčatami z reprezentácie sme sa srdečne zvítali,“ uviedla stabilná hráčka národného tímu, ktorý čakajú v piatok a sobotu dve previerky s Ukrajinou. „Zápasy s Ukrajinou budú hlavne o tom, aby sme si vyskúšali veci, ktorými sa chceme prezentovať v kvalifikačných stretnutiach. Bude to síce príprava, ale dôležité bude, aby sme na ihrisku predviedli to, čo chce tréner Dueňas od nás na tréningoch,“ poznamenala 23-ročná Holejová.

Z Talianska merala cestu na východ SR Vladimíra Bajčiová, ktorá diriguje hru družstva Jomi PDO Salerno ASD. „Keď som sa dozvedela, že sústredenie národného tímu bude v Michalovciach a aspoň na chvíľu sa vrátim domov, tak som sa len potešila, ale ja som sa aj celkovo tešila na zraz. Momentálne je nálada v tíme fajn, ešte je iba začiatok sústredenia a uvidíme, čo prinesie tento týždeň, ale teším sa,“ prezradila 24-ročná Bajčiová, ktorú so spoluhráčkami z reprezentácie čaká v novembri I. fázy kvalifikácie MS 2023 proti Lotyšsku. Ešte predtým sa však Slovenky otestujú v Michalovciach (30. 9.) a Vranove nad Topľou (1. 10.) proti Ukrajinkám. „Budú to prípravné súboje po dlhšom čase, čo sme spolu neboli. Musíme sa čo najlepšie zohrať. Určite to bude vhodná príprava na kvalifikačné zápasy. V každom prípade chceme cez Lotyšky postúpiť do ďalšej fázy.“

Bližšie to do Michaloviec mala Nikoleta Trúnková. Slovenská reprezentačná pivotka pôsobí od leta v maďarskej Kisvárde aj s ďalšími reprezentačnými kolegyňami Veronikovou Habánkovou a Simonou Szarkovou. „Ja som sa na zraz tešila, hoci ideme tvrdo pracovať, aby sme potom mohli ukázať, čo je v nás. Ja som už proti Ukrajine hrala pred nejakými štyrmi rokmi, vtedy mali Ukrajinky silné družstvo s hráčkami pôsobiacimi v zahraničných ligách. Bude to zaujímavá konfrontácia, ale pre nás veľmi dobrá previerka pred kvalifikáciou s Lotyšskom, proti ktorému nič iné ako víťazstvá neberieme. Tréner nás určite dobre pripraví,“ dodala 23-ročná Trúnková.

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Ženy

Sústredenie na Skalke pri Kremnici

Naše ženské družstvo odštartovalo v pondelok prípravu na novú sezónu kondičným sústredením na Skalke pri Kremnici. Vrátilo sa tak k osvedčenému modelu

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.