V našej aréne narástla kvalita svetla i zvuku

Kategórie

V našej Chemkostav aréne sa v minulých týždňoch zvýšila kvalita zvuku a svetla. Môže za to rekonštrukcia, ktorú sme realizovali za pomoci Fondu na podporu športu a spoločnosti Chemkostav. Ešte v lete sa skvalitnilo ozvučenie arény, čo ste mohli sledovať už na našich zápasoch v jesennej časti. Po jej skončení prišlo aj na rekonštrukciu osvetlenia, ktorú sme realizovali takisto s podporou Fondu na podporu športu.

Chemkostav aréna bola postavená v roku 2009 a tieto rekonštrukčné práce sú prvými väčšími, ktoré sa v hale vykonali. „V lete sme začali rekonštrukciou strechy a jej súčasťou bolo aj vylepšenie akustiky v hale. Menila sa aj izolácia strechy a rekonštrukciou prešli všetky strešné svetlíky. Strecha je de facto nová. Akustickú štúdiu nám robila špecializovaná firma, ktorá zistila, že v Chemkostav Aréne je veľa odrazových plôch, čo spôsobovalo značnú ozvenu. Na základe tejto štúdie sme pristúpili k obloženiu stien materiálom, ktorý pohlcuje zvuk a neodráža ho späť. To nám zvýšilo akustiku o päťdesiat percent. Náklady na rekonštrukciu strechy a doplnenie akustických panelov sa vyšplhali na 411 tis. Eur s DPH. Päťdesiat percent sme získali z výzvy od Fondu na podporu športu, kde sme boli úspešní s našim projektom a druhú polovicu zafinancovala spoločnosť Chemkostav,“ povedal nám ešte k letnej rekonštrukcii haly prezident MŠK Iuventa Michalovce Patrik Sabov.

Klub bol navyše úspešný aj s ďalším projektom na rekonštrukciu osvetlenia, ktoré sa takisto od postavenie arény nemenilo. Rekonštrukcia sa začala vykonávať po skončení jesennej časti. Aj tu ide o zvýšenie komfortu pre fanúšika, ktorý by to mal v domácich dueloch pocítiť. „Projekt sa volal Modernizácia hracej plochy  Chemkostav arény – modernizácia osvetlenia a  modernizácia kamerového systému. V aréne sa komplet vymenilo celé osvetlenie. Pridané boli tri nové žľaby, na ktorých sú nové svietidlá, ktoré by mali vytvoriť väčší komfort pre diváka. Dokážeme z toho urobiť taký efekt, aký vidíte v zápasoch v zahraničí, keď je plocha osvetlená a hľadisko stmavnuté. Svetlá sa vymenili za úsporné žiarovky, čo nám samozrejme pomáha v súčasnej dobe, keďže cena elektrickej energie je nestabilná. Súčasťou toho bola aj rekonštrukcia kamerového systému za kvalitnejšie a modernejšie kamery a záznamníkový systém. Celkové nálady na túto rekonštrukciu budú 490 000 eur s DPH. Až sedemdesiat percent z týchto finančných prostriedkov sme opäť získali cez Fond na podporu športu, zvyšok zafinancovala opäť spoločnosť Chemkostav, ktorá tak pomohla s rekonštrukciou športoviska v sume vyše 350000 eur, za čo jej predstaviteľom takisto patrí obrovská vďaka,“ dodal ešte k decembrovej rekonštrukcii arény prezident MŠK Iuventa Michalovce Patrik Sabov. „Zároveň sa chcem poďakovať za skvelú prácu pri príprave predmetných výziev Janke Čalovkovej, našej administratívnej pracovníčke, vďaka ktorej sme boli pri týchto výzvach úspešní. Bola to „piplavá“ papierová práca, ktorú zvládla na výbornú. Súčasne patrí veľká vďaka aj samotnému Fondu na podporu športu a aj zriaďovateľovi Fondu, za to, že pomáha s výstavbou a rekonštrukciou športovísk naprieč Slovenskom, pretože podľa mňa je to dôležitá, základná podmienka na to, aby naši športovci mali adekvátne podmienky na prípravu a mohli sa zlepšovať,“ uzavrel Patrik Sabov, prezident MŠK.

Viac na preskúmanie

Ženy

Po prehre 22:23 má titul Dunajská Streda

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda sa stali majsterkami Slovenska. DAC rozhodol o svojom historicky prvom titule v rozhodujúcom treťom finálovom zápase, v ktorom

Galéria

„Tím Iuventy“: Adriana Holejová

V rubrike „Tím Iuventy“, v ktorom vám postupne predstavíme všetky hráčky kádra ženského tímu sme sa tentoraz zamerali na náš ďalší klenot,

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.