V Písku dominantné víťazstvo o trinásť gólov 36:23

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v jednom z dvoch šlágrov tretieho kola MOL ligy na pôde doteraz nezdolaného Sokola Písek hladko o trinásť gólov 36:23 (21:10) a natiahli tak svoju víťaznú sériu v lige už na tri zápasy. Navyše sa po tomto vysokom víťazstve vrátili na prvé miesto v tabuľke. Zaujímavosťou je, že okrem brankárok skórovala každá jedna hráčka. Strelecky sa najviac darilo päťgólovým Marianne Paľovej s Emiliou Kowalikovou, po štyri góly pridali aj Nikoleta Pejovičová a Lívia Klučková.

Teraz nastáva v MOL lige reprezentačná pauza, ktorú vyplní dvojduel Sloveniek s tímom Faerských ostrovov. Po nej sa zverenky trénera Petra Kostku predstavia v stredu druhého októbra na pôde Olomouca, kde ich čaká predohrávaný duel štvrtého kola MOL ligy. Potom už príde na rad prvý duel druhého kola EHF Európskeho pohára na pôde švajčiarskeho Kreuzlingenu (sobota 5.október o 15.30 hod.). Následne doma privítajú v predohrávke piateho kola MOL ligy Zlín (streda 9. október o 19.00 hod.), no a potom ich čaká domáci odvetný duel s Kreuzlingenom (sobota 12.októbra o 17.30 hod.).

V úvode zápasu dvoch dovtedy stopercentných tímov sa obaja ťahali o každý jeden gól. Iuventa sa prvýkrát dostala do vyššieho vedenie v deviatej minúte, keď Kowaliková upravila na 8:5. Keď na začiatku jedenástej minúty dávala tá istá hráčka už na 10:6, zobrala si lavička domáceho tímu prvýkrát oddychový čas. Ani po ňom ale michalovská prevaha nekončila. V polovici prvého dejstva upravila Marianna Paľová už na rozdiel siedmych gólov (7:14).  O sedem gólov viedli Michalovčanky aj po presnej strele Kowalikovej (8:15) a aj v dvadsiatej minúte, kedy presne mierila Bačenková (9:16). Päť minút pred koncom prvého polčasu dokonca upravila Kompaniecová na rozdiel ôsmich gólov (10:18) a v 27.minúte vyhrávali Michalovčanky dokonca o desať gólov (10:20). Posledné slovo patrilo v prvom dejstve Paľovej, ktorá stanovila polčasové skóre na priepastných 10:21. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Michalovčanky naďalej dobre bránili strelkyne Sokola a naťahovali svoj náskok. Po góle Pejovičovej viedli v 40.minúte 26:11 a razantným spôsobom tak kráčali k tretiemu ligovému víťazstvu. Domáce hráčky sa ani len nedokázali gólovo k Michalovčankám priblížiť a nakoniec prehrali hladko o trinásť gólov 23:36.

Sokol Písek – MŠK Iuventa Michalovce 23:36 (10:21)
Pok. hody: 2/2 – 4/4. Vylúčené: 5 -3. Rozhodovali: Beneš a Kubiš. Divákov:
SOKOL: Kržová, Bezpalcová – Zelenková, Hauserová, Kocová 1, Nosková, Korešová 7/2, Indráková 2, Bicanová 2, M. Svobodová 3, Stellnerová 5, Seidlová 1, Wollnerová, Holanová 2.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Jakubíková – Dvorščáková 1/1, Pejovičová 4, Biegerová 2, Popovcová 3, Paľová 5, Bačenková 2, Miljaničová 3/3, Habánková 1, Soskydová 2, Wollingerová 1, Lukáčová 1, Kowaliková 5, Kompaniecová 3, Klučková 4.

Tréner Peter Kostka: “Na súpera sme sa dobre pripravili. Na jeho útočné akcie sme mali jasne dohodnutý spôsob riešenia. Som rád, že dievčatá plnili to, čo som od nich chcel a nedovolili sme sa presadiť súperovým strelkyniam. Vstup sme mali výborný. Opierali sme sa o vysokú efektivitu streľby. Keď sa nám podarilo vyriešiť ich spoluprácu so zabiehajúcim pivotom, skóre v náš prospech začalo narastať. Druhý polčas sme už mali pod kontrolou. Písek sa síce snažil niečo zmeniť vysunutou obranou, aj na to sme ale boli pripravení. V závere sme si chceli vyskúšať aj hru bez brankárky, ktorú môžeme potrebovať v ďalších dueloch. Pod vplyvom vysokého náskoku si niektoré dievčatá začali zľahčovať situáciu, čo ma naštvalo. Vysoké víťazstvo ale teší. Teraz prichádza reprezentačná prestávka, čo je trošku na škodu. Družstvo začína získavať svoju tvár a dobrá je aj atmosféra v tíme. Máme sedem reprezentantiek, verím, že všetky sa vrátia zo zrazov bez zranení a v dobrej pohode, pretože hneď po prestávke nás čakajú veľmi ťažké zápasy.”