V príprave aj s dvoma domácimi previerkami

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa tento týždeň začali pripravovať na novú sezónu. Aktuálny víťaz Slovenského pohára a obhajca slovenského striebra sa v novej sezóne chce vrátiť na pozície, z ktorých v tej minulej spadol. Cieľom teda bude okrem obhájenia pozícii v pohárovej Európe, kde sa dostali až do semifinále EHF Európskeho pohára, aj vrátenie sa na pozície na domácej scéne.

Návrat troch reprezentantiek

Čo sa týka kádra, ten prešiel minulé leto poriadnymi zmenami. Odišlo až osem hráčok, čo sa prejavilo na páde z vydobených pozícii. V Iuvente teraz nenechávajú nič na náhodu a káder poriadne posilnili. Po roku sa doň vrátili ostrá spojka Marianna Rebičová a stredná spojka Vladimíra Bajčiová, no a po štyroch rokoch v maďarskej Kisvárde sa vracia aj ľaváčka Veronika Habánková. Tri slovenské reprezentantky dopĺňajú poľská pivotka Aleksandra Dorsz (Jaroslaw) a pravé krídlo Emilia Kowalik (Koszalin). Šiestou posilou je skôr investícia do budúcnosti, keďže klub si upísal aj mladučkú juniorskú reprezentantku Dorotu Bačenkovú. Na nových zmluvách sa dohodli aj najväčšie opory tímu z minulej sezóny (Jablonská, Almeidová, Wollingerová, Klučková, Dvorščáková, Popovcová). Z tímu odídu iba tri hráčky a to slovenská reprezentačná kridelníčka Bibiana Štefaniková, Natalia Dmytrenková a Jana Borysevyčová.

Začínajú kondičným sústredením na Skalke

Michalovčanky začali prípravu v nedeľu spoločnou večerou a hneď v pondelok odcestovali na týždňové kondičné sústredenie na Skalku pri Kremnici. Tam pobudnú až do konca tohto týždňa, po tom príde na rad blok prípravy v domácich podmienkach. Súčasťou prípravy budú aj herné previerky. „Bude to pestré. Začíname domácim dvojzápasom so Šaľou a poľským MKS Gniezno. Potom príde na rad dvojzápas s rakúskym Hypom Niederrosterreich a čaká nás aj herná previerka v maďarskej Kisvárde. Potom už príde na rad domáci turnaj, na ktorom odohráme ďalšie tri zápasy. Generálku absolvujeme v poľskom Lubline, kde taktiež odohráme tri zápasy,“ uviedol k herným previerkam tréner tímu Peter Kostka.

Opäť v EHF Európskom pohári, na úvod ligy repríza finále

Zemplínčanky po tretíkrát v rade budú v pohárovej Európe štartovať v treťom najsilnejšom pohári EFH Európskom pohári, čo nám potvrdil aj prezident klubu Patrik Sabov. „V prvom momente EHF nechcela uznať našu prihlášku, keďže sme víťazom národného pohára a chceli, aby sme hrali Európsku ligu. Nakoniec bola ale naša prihláška akceptovaná a hrať budeme tak ako v predošlých dvoch rokoch EHF Európsky pohár, kde sme sa v minulej sezóne dostali až do semifinále.“ Známy je už aj žreb MOL ligu, ktorá možno bude už iba zostávajúcu sezónu. V prvom kole sa Michalovčanky predstavia v Dunajskej Strede, pôjde teda o reprízu národného finále. Štart MOL ligy je naplánovaný na prvý septembrový víkend.

Predbežný program prípravných duelov

Pondelok 3. júla: Štart prípravy – sústredenie na Skalke.
Sobota 29. júl: MŠK Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa.
Sobota 29. júl: MŠK Iuventa Michalovce – MKS Gniezno.
Utorok 1. august: Hypo Niederostereich – MŠK Iuventa Michalovce.
Streda 2. august: Hypo Niederostereich – MŠK Iuventa Michalovce.
Piatok 4. august: KKC Kisvárda – MŠK Iuventa Michalovce.
Piatok 11. až 13. august: O pohár mesta Michalovce (3 zápasy, účastníkov predstavíme neskôr).
Piatok 18. až 20. august: Turnaj v Lubline (3 zápasy, programe spresníme neskôr)

Zdroj: Podvihorlatské noviny (Peter Brendza)

 

Viac na preskúmanie

Dorastenky

Obrazom: Naše zlaté a strieborné dorastenky

V polčase zápasu druhého kola MOL ligy medzi MŠK Iuventa Michalovce a Házená Kynžvart došlo k milému aktu. Zlaté a strieborné medaily spoločne s pohármi

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.